• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Etiler'de oturanlar dahamı az namuslu?

Okunuyor :
Etiler'de oturanlar dahamı az namuslu?

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
RTÜK Başkanı Davut Dursun, Aşk-ı Memnu'daki öpüşme sahnelerinin ahlaki ilkeleri zorladığını söylerken çok tartışılacak bir yorum yaptı: "Şu toplumun milli ve manevi değerleriyle Etiler'de oturanların milli ve manevi değerleri aynı mı?"
nternethaber.com

Etiler'de oturanlar dahamı az namuslu?
 

Masterlord

Kıdemli
Üye
bir yer için böyle bir yorum yapmak yanlış olurdu

öpüşme sahnrlerinin daha çok izlenmesi cinsel anlamda kısmen bilgi versede
namus konusunda bilgi vermez

öpüşme sahnesi izlenmesini namussuzluk olrk degerlendirmek çok ağır

daha büyük namussuzlukları engellesinlerde sıra bu ayrıntı konuyada gelir nasılsa....
 

sis_labirenti

Tecrübeli
Üye
Yasaklamak ve yasak koymak kavramları kendi içlerinde ayrı bir namus kavramı geliştirirken ve Rtük'teki yolsuzluk skandalı da malumken bunları unutup namus bekçiliği yapmak basit bir düşünüşün izlerini taşır. Bununla birlikte bir film veya dizideki öpüşme sahneleri üzerinden manevi değerler değerlendirilecekse burada sadece cehalet yatar. Cinsel veya başka konuları tabu haline getiren bir zihniyet ve namusu -afedersiniz- bacakarasında arayan bir acizliğin arkasına sığınacağı namus, manevi değerler değil cehalettir.

Bununla birlikte Rtük'ün hizmet sahası televizyondur. Haddini aşan beyanlar vermek haddi değildir. Kaldı ki kamusal alan diye kıyameti kapordıktan sonra böylesi bir ayrımcılık faşizmin, neososyalizmin dikalasıdır. Başkalarının namus kavramlarıyla uğraşacaklarına reyting uğruna aldıkları parsaları bölüşsünler.Madem bu denli duyarlılar belgesel ve kültürel programlar için neden baskı yapamıyorlar?

Asıl namussuzluk başkalarının namusuna dil uzatmaktır.
 

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Etiler'de oturanların milli ve manevi değerleri

RTÜK Başkanı'ndan tartışma yaratacak açıklama
Şu toplumun milli ve manevi değerleriyle Etiler'de oturanların milli ve manevi değerleri aynı mı?"

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun, televizyonlardaki dizileri eleştirirken çok tartışılacak sözler söyledi. Dursun, Aşk-ı Memnu dizisindeki öpüşme sahnelerinin toplumun ahlaki yapısını zorladığını belirterek, "Şu toplumun milli ve manevi değerleriyle Etiler'de oturanların milli ve manevi değerleri aynı mı?"diye sordu. RTÜK Başkanı böylece "Dizilerdeki öpüşme ve sevişme sahneleri Etiler gibi yerlerde yaşayanlar için normal, diğer vatandaşlar için gayri ahlaki mi?" tartışmasını başlatmış oldu.
devamı...
 
Üst Alt