Eşyalara sinen nikotin

Merhaba!

Eşyalara sinen nikotinde büyük tehlike
Eşyalara sinen nikotinin, çok güçlü kanserojen madde oluşturduğu tespit edildi.

Amerikadaki araştırmaya göre, sigara odada içildiğinde duman şeklindeki nikotin duvarlara, halıya, perdelere, mobilyaya aylarca kalacak şekilde siniyor. Eşyalara sinen nikotin, çok güçlü kanserojen madde oluşturuyor.

Kanserojen madde, cilt temasıyla ve nefesle vücuda alınıyor. Bu durum özellikle de çocuklar için tehlike yaratıyor. Sigarayı dışarıda içmek de çözüm değil. Çünkü nikotin, kıyafete yapışıp içeri geliyor.
(Posta)
 
Bende haberi görünce sevinmiştm "hey artık bu kokudan kurtulacağım" diye ne denediysen çıkmadı bu eşyaların üzerine sinen siğara kokusu..
sakın bırakın siğarayı en iyi ve en kökten çözüm demeyin...:))
 
Bende haberi görünce sevinmiştm "hey artık bu kokudan kurtulacağım" diye ne denediysen çıkmadı bu eşyaların üzerine sinen siğara kokusu..
sakın bırakın siğarayı en iyi ve en kökten çözüm demeyin...:))

Merhaba!

Birakmayin sigarayi!
Yalniz sigara kokusu sinen esyalari atin.
Duvarlari boyayin.

Sonra yine icin
Yine ayni islemi tekrar edin.

Sonra yine icin
Yine ayni islemi tekrar edin.

Sonra....
 
Muhteşem bir çözümmm....
EVREKA EVREKA...:)))

Merhaba!

domnu Archimadas M.Ö. 287-212 ...
Bu Evraka isi biraz karisik.

"büyük tufan Arşimet'ten sonra olsaydı mantıklıydı,fakat;
NUH PEYGAMBER suyun kaldırma kuvvetini bilmese yada öğrenmese gemiyi yaparmıydı? "

veya

Kesin olarak bilinen en eski gemi, firavun Keops'un (M.Ö. 1960-3908) cenaze töreni için yapılmış, mezarının yanındaki bir hendekte kumla kaplanmış olarak bulunan, güvertesiz teknedir. 40 m uzunluğundaki, en büyüğü 23 m uzunluğunda 600 ayrı kereste parçasından yapılmış bu teknenin

veya

M.Ö. 1000'den 250'ye kadar Akdeniz kıyılarının büyük bölümüne egemen olan Fenikeliler, Mısırlıların gemi tasarımı geliştirmişler, Akdeniz'de ticaret amacıyla uzunluğu yaklaşık 30 m'yi bulan tekneler ve Cebelitarık Boğazından çıkarak Scilly Adalarına (hatta Herodot'a inanılırsa, Ümit Burnu'nun çevresinden dönüp Hint Okyanusuna) uzanmak için daha büyük gemiler yapmışlardır.

Sonucta bu evrakaya baglanmayip
En iyisi sigarayi birakin.

Bir dost..........
 
Bu dostun tavsiyesine acilen uymalı ...:))
lakin ne cesaret vardır nede ......cesaret..

Sevgili Mopsy muhteşem açıklamalarınız bana yeniden ama bu sefer farklı "evreka" dedirtti...::))
Sağolun efendim...
 
Hiç gerek yok bunlara,sigaranızı balkonda için..benim gibi :))

Merhaba!

Sigara İçerken Balkondan Düşüp Hayatını Kaybetti

Kırşehir'de meydana gelen olayda, ailesinden gizli balkonda sigara içerken, dengesini kaybederek 5. kattan düşen 15 yaşındaki kız çocuğu hayatını kaybetti.
Edinilen bilgiye göre, Aşıkpaşa Mahallesi Cumartesi Pazarı yanında bulunan bir apartmanın 5. katında, ailesinden gizli sigara içmek için balkona çıktığı ileri sürülen Havva Ü. İsimli 25 yaşındaki genç kız, dengesini kaybederek balkondan düştü. 5. kattan yere düşen genç kız, yakınları tarafından kaldırıldığı Kırşehir Devlet Hastanesi'nde, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Genç kızın babası Feyzullah Ü., çocuğunun ölüm haberi ile sinir krizleri geçirirken; Havva Ü.'nin cenazesi, kılınan cenaze namazı sonrasında Mucur'un Kurugöl Köyü Mezarlığı'na defnedildi. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.
(CİHAN)
 
Üst Alt