Eski Sevgili ile Barışmanın Yolları

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Her savaşta bir kazanan ve bir kaybeden olmak zorunda değil; bazen en iyi çözüm, ateşkes yapmaktır.
Eski Sevgili ile Barışmanın Yolları
Eski sevgiliniz ile ilişkinizi düzeltebilmeniz için öneriler:

1 Gurur kelimesini rafa kaldırın!

Sadece gururunuzu korumak adına özür dilemekten veya aramaktan çekiniyorsanız; bu duygunuzu bir süreliğine rafa kaldırın. İlk adımı sizin atmanız, size baştan artı puan kazandıracak ve sonraki gelişmelerin daha pozitif olmasına zemin hazırlayacaktır.

2 Yargılayıcı değil, açıklayıcı olun!

Ortadaki sorun ne kadar büyük olursa olsun, karşınızdakini suçlamak yerine; sorunun neden kaynaklandığını net bir şekilde açıklamaya çalışın. Böylece onu kızdırmadan, sorununuzun çözümü için gelişim kaydedebilirsiniz.

3 Kendinizi onun yerine koyun!

Olaylara hep kendi açınızdan yaklaşmış, bu sebeple de sevgilinizin duygu ve düşüncelerini yeterince anlayamamış olabilirsiniz. Sorunların üstesinden gelebilmenin en iyi yollarından biri de empati yeteneğinizi geliştirip; kendinizi onun yerine koyabilmektir. Her iki taraf da bu şekilde düşündüğü sürece; bu davranış, ilişkinizin en büyük kalkanı olacaktır.

4 Gülümsemeyi ihmal etmeyin!

Küçük bir ayrıntı gibi gözükse de gülümsemek, ilişkinize bakışınızı yansıtacak güçlü bir sembol olabilir. Bu sebeple görüşmelerinizde bir çocuk gibi somurtmak yerine; gülümsemeyi deneyin. Böylece hem ortamı daha fazla yumuşatır; hem de sevgilinizin kalbini bir kez daha kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

5 Sürpriz veya jestleri ihmal etmeyin!

Ayrılık sonrası barışmanın en iyi taktiklerinden biri de ona hoş sürprizler hazırlamaktır. Eğer bu sürprizlere biraz da yaratıcılık katarsanız, karşınızdakinin direncini kırmayı başarırsınız. Örneğin, ona sıradan kırmızı güller yerine, duygularınızı anlatan bir video çekiminin CD’sini gönderebilirsiniz.Eski Sevgili ile Barışmanın Yolları - *MSN Erkek - İlişkiler
 
Üst Alt