Eşek sütünün faydaları

Anne sütüne en yakın süt olduğu bilimsel olarak kanıtlanan eşek sütü hastalıklara şifa oluyor.
Muğla'nın Fethiye ilçesinde, halk arasında kanser başta olmak üzere astım, bronşit ve siroz gibi hastalıklara iyi geldiğine inanılan eşek sütü için vatandaşlar sıraya giriyor. İlçede 15 gün önce doğum yapan 4 yaşındaki eşeğin sütün almak isteyenler 1 litre süt için 100 lira ödüyor.

Alerjik, sindirim, kalp ve damar sistemi hastalıklarınada iyi gelen eşek sütünün litre fiyatı Avrupa'da ise 60 Euro'yu buluyor.

Eşek sütü Din'en Helal midir?

Bence helaldir..:))
Bir tek domuz haram. oda niye haramsa anlamam .Şundan bundan haram diye yazmayın valla döverim hepinizi ,biliyorum zaten yok çişini yedi yok pisti falan filan uydurmaca kandırmaca.
yanlız bravo bana eşşekten domuza diye buna denir...:)))

Bence helaldir..:))
Bir tek domuz haram. oda niye haramsa anlamam .Şundan bundan haram diye yazmayın valla döverim hepinizi ,biliyorum zaten yok çişini yedi yok pisti falan filan uydurmaca kandırmaca.
yanlız bravo bana eşşekten domuza diye buna denir...:)))
eşşek,domuz yemek isteyen,sütünü içmek isteyen içsin efenim.müslümana haram.

Enam :

145- De ki; "Bana vahyedilen ayetlerde ölü hayvandan, akar kandan, somut bir pislik olan domuz etinden ve sapıkça Allah'dan başkası adına boğazlanan hayvanlardan başka hiçbir hayvanın yenmesinin yasaklandığını görmüyorum.

Kim çaresiz kalır da başkasının payına el uzatmamak ve zorunluluk miktarını aşmamak üzere bu yasak etlerden yerse, hiç kuşkusuz senin Rabbin affedicidir ve merhametlidir.

146- Yahudilere bütün tek tırnaklı hayvanları yasakladı. Onlara sığırların ve koyunların sırt, bağırsak ve kemik yağları dışında kalan içyağlarını da haram kıldık. Allah'ın ölçülerini çiğnedikleri için onları bu şekilde cezalandırdık. Söylediklerimiz kesinlikle doğrudur.

147- Eğer onlar seni yalanlarlarsa de ki; "Rabbim, yaygın rahmet sahibidir. Ama O'nun günahkârlara yönelik azabını hiç kimse geri savamaz

Eşek nerede haram edilmiş ? Hadislere ve riayetlere göre söyleniyorsa , iyi bir müslüman bilmelidir ki kuran ayetleri ile örtüşmeyen hiç bir hadis sahih değildir. Herkes kafasına göre bir din anlayışı tutturmuş gidiyor. Yememek insanın ihtiyarına kalmış bir olaydır da hem kurana inanıp ,hem de kuranda olmayan bir şeyi varmış gibi söylemenin adına ne denir acep?

Üst Alt