Ersin Karabulut

Türk karikatürist.

3 Haziran 1981'de İstanbul - Eminönü'nde doğdu. Öğretmen birer anne babası ve kendinden dört yaş büyük bir ablası vardır. Bayrampaşa ilköğretim okulunu ve Vatan Anadolu Lisesi'ni bitirdi. 16 yaşında ilk karikatürü, Pişmiş Kelle dergisinde yer buldu. Daha sonra çizdiği köşeler yayınlanmaya başladı. Bir Süre Gırgır ve Ördek dergilerinde de çizdi. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik bölümüne girdi. İkinci sınıfta Lombak dergisinde ve daha sonra da Penguen dergisinde çizmeye başladı.

2007 Ağustosunda, Yiğit Özgür ve Memo Tembelçizer gibi bir grup çizerle birlikte, yeni bir dergi çıkartmak üzere, Penguen'den ayrılmış ve 5 Eylül 2007' de Uykusuz adlı dergiyi çıkarmaya başlamışlardır.

Uykusuz'da çizgi öykü tarzındaki Sandık İçi isimli köşeyi çiziyordu. Ancak ilginin biraz azaldığını düşündüğü için bu köşeye bir süre ara vermiştir. Şu an Sevgili Günlük adlı köşeyi çizmektedir. Ayrıca, Sandık İçi (ISBN: 978-975-293-329-3) adlı bir kitabı bulunmaktadır. [1]

Hala öğrenci statüsündedir.Mezun olamamıştır ve mezun olmak için sınavlara girmektedir.Uykusuzdaki sandık içi isimli köşesinde kendi hayatından kesitlerle hayata bakışını ve kendi doğrularını insanlar arası etkileşimleri işliyordu. Sevgili Günlük te ise bi kızın günlüğü, hayatı ve yaşadığı karmaşık olayları anlatmaktadır ve bu karmaşık olaylardan dolayı köşeye büyük bir heyecan katmıştır,okurlar tarafından da büyük ilgi görmüştür. Son zamanlarda Türk mizah sevenleri tarafından büyük ilgi görmekte ve tanınmaktadır.
 
ersin karabulut 'un sandık içi adlı kitabı,

bir kaç yıl önce dergide çocukluğumla ilgili birşeyler çizmiştim işleri kontrol eden editörde şöyle demişri;
ah,ah!oğlum sen zaten çocuksun birde çocukluğunu mu anlatıyorsun !(sandık içi'nden bir yazı)
 
Üst Alt