• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Ernesto che guevara “la ilahe illallah” demiş olsaydı

Okunuyor :
Ernesto che guevara “la ilahe illallah” demiş olsaydı

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Bir iki gün kadar önce Memlekette Demokrasi Var Filmini izleme imkânına sahip oldum. Emeği geçenler sağ olsun.

Dün Adnan Menderes’in peşinden koşan Millet aynı zamanda da onu oylarıyla şereflendirmiş ve İktidar yapmıştı.

Evet. İktidar yapmıştı. Çünkü Memlekette Demokrasi Vardı. Kore Savaşında ki Demokrasi Şehitlerimiz gibi.

Demeye kalmadı Adnan Menderes sonralarında da Deniz Gezmiş’ler Darağacında Memlekette Demokrasi olduğu için sallanmaya başladılar. Benzerleri biter mi? Silivriler biter mi?

Yumurtanın Akı için İstikbale doğru adım atan Üniversite Öğrencilerimizin sırf Memlekette Demokrasi olmasını istedikleri için hayatları mahfolmayacak mı?

Neymiş. Altın bilezik. Önce Üniversite Öğrencisi eline Altın Bileziğini alacakmış. Ve ne savunacaksa da o zaman savunacakmış.

Ey Milletim. Bu zamana kadar Altın Bileziği eline almadın mı? Adnan Menderes götürülürken Deniz Gezmiş öldürülürken. Ülkücüler Vatan Millet dedi diye zulme uğrarken sen bileziksiz miydim?

Aman be ne bilezikmiş. Çeçenistan yerle bir edilirken. Sürülürken. Katledilirken. Nerdeydin. Doğu Türkistanlılar ve Azeriler katledilmekte. Filistinliler yüz yıldır vurulmakta. Peki ya sen nerdesin.

Tamam. Tamam. Anlaşıldı. Anlaşıldı. Ben zayıfım. Ben korkağım. Ben Yılan gelmedikçe ses çıkarmam. Diyenlerdeniz. Ölenler inançlı ve aptaldılar. Ölenler yerli yersiz yerde zıplayanlardandı.

Büyük insan Cevher Dudayev. Şeh Şamilin Torunu Şamil Basayev. Dağların ve Özgürlüklerin temsilcileri! Çanakkale’nin Kahramanları. Tarih yazanlar. İnançları adına İnsanlık adına canlarını ve varlarını yoklarını ortaya koyanlar. Bilesiniz ki bizlerin hepsiciği ikiyüzlü. Hepimiz korkağız.

Açtım. Açıktaydım. Kiramı ödeyememekteydim. Yola çıktım. Tokum. Açıkta değilim. Kiramı ödeyebilmekteyim. Halen yola devam etmekteyim. Mesele kirasını ödeyemeyen! Mesele karnı aç. Mesele açıkta olan insanlar için çaba sarf etme meselesidir.

Ambalajlı sözlerle kandırdınız. Korkuttunuz. Sindirdiniz. Baş kaldıranın başını aldınız. Filistin katledilmeye devam etmekte. Çeçenistan yerle bir edildi. Doğu Türkistan var olduğuna pişman edilmekte.

Sizler Düzenin Bekçileri. Evet sizler. İktidarınızda bin bir türlü ayaklara bürünerek Hegoman Güçlerden aldığınız destekle eziyor yok sayıyorsunuz. Adnan Menderes’in doğru veya yanlış güçlü zamanında yanında olmayanlar Dar Ağacına götürülürken Memlekette Demokrasi Var dediler. Bugün sizlerin yanınızda olmayanlar güçsüz zamanınızda Memlekette Demokrasi Var diye karşılarında Bir değil bin Silivri olsa da haykıracaktır.
Mersin İçel Burak CANLI
 

Guney

Kıdemli
Üye
Tam çorba olmuş bu yazı...
Bir yanda faşizan haykırışlar diğer yanda sol söylemlerin "evallahı"...

ajitasyonun da bu kadar karışmış haline ne desek acep..:))
saklamayın dostlar renginizi ve sakın saklanmayın kırmızının güzelliğinin ardına....
 

tntcool

Kıdemli
Üye
Sadece düzenin bekçileri değil düzülenler de suçlu. Önlerine gelene alkış tutmasınlar...
 

Guney

Kıdemli
Üye
Aman sevgili sosyalist aşurenin bile kocaman anlamı var bu yazı biraz ordan biraz burdan "araklama" usulü...:))

kötü kokular geliyor...
 

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Üstelik, başlıkla yazı içeriğini de kaynaştıramadım bir türlü.
Çok derin bir makale çoookk...
 

Guney

Kıdemli
Üye
evet sahi ne alaka başlık başka içerik zaten yok..

Şimdi che o başlıktakini demiş olsaydı (farzediyoruz tabi) cümle sağcı ,dinci vede diğerleri kominist mi olacaktı? cidden merak ettim ha..:))
 
Üst Alt