• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Erkeklerin uzun bacak takıntısı gerçek mi ?

Okunuyor :
Erkeklerin uzun bacak takıntısı gerçek mi ?

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Erkekler sanıldığının aksine, upuzun bacaklı kadınları hiç de çekici bulmuyor !

Uzun bacaklı kadınların çok tercih edildiği fikri tarihe karşıyor. Erkekler upuzun bacaklı mankenleri görünce kendilerini kısa hissediyor. Bu nedenle de onları tercih etmiyorlar.

Dailymail'in haberine göre; erkeklerin normal ölçülere sahip kadınları daha çekici bulup onların peşinden koşmayı tercih ettiğini ortaya koyan bu araştırma, "erkekler manken gibi kadınları beğenir" görüşünü yıktı.

1000'in üzerinde erkeğe, "Tercih şansınız olsa vücut yapısına oranla normalden uzun bacaklı kadınları mı, yoksa vücuduna göre daha normal ve orantılı uzunlukta bacakları olan kadınları mı seçerdiniz?" sorusuna erkeklerin çoğu "normal uzunlukta bacakları olan kadınları tercih ederim" yanıtını verdi.

Erkeklere bir resim üzerinde aynı kadını kilosu sabit olacak şekilde normalden uzun bacaklı, normal uzunlukta bacaklı ve normalden kısa bacaklı gösteren ve seçmelerini isteyen araştırmacılar, yanıtların çoğunda normal bacaklı kadınların araştırmaya katılan erkekler tarafından daha çekici bulunduğunu belirledi. Aynı araştırmaya kadınlar da katıldı, yalnız onlardan erkeklerin tercihlerini tahmin etmeleri istendi.

Neredeyse araştırmaya katılan erkeklerin tamamı normal uzunlukta bacakları tercih ettiler. Bu da vücut ağırlığının yarısını oluşturan bacak anl***** geliyor. Ancak araştırmaya katılan ve erkeklerin kadınlarda neleri tercih edeceğini tahmin etmesi istenen kadınlar, erkeklerin uzun bacaklı kadınları seçeceklerini söylediler.

Sonuçlar, kadınları olduğu kadar araştırmacıları da şaşırttı. Westminster Üniversitesi'nden Dr. Viren Swami, araştırmadan önceki görüşe göre uzun bacakların tercih sebebi olduğu, çünkü uzun bacakların sağlıkla bağdaştırıldığını ve güzel olarak algılandığını söyledi. Ancak son bulgular gösterdi ki normal standartlar tercih sebebi.

Araştırmacılar erkeklerin neden uzun bacaklı kadınları tercih etmediğine kesin bir açıklama getiremezken, bilinçaltında ekstrem standartların çekici algılanmıyor olacabileceğini söylediler.

Mesela çok uzun bacaklı ve dar kalçalı bir kadının çocuk taşıyamayacağı erkeklerin bilinçaltında farkında olmadan düşündükleri bir etken olabilir.

Araştırma ayrıca erkeklerin manken inceliğinde kadınlar yerine normal kiloda kadınları tercih ettiklerini de ortaya koydu.

Askmen

[BALON]Sitemizin erkeklerinin görüşleri neler acaba..:?...:freakedout:
[/BALON]
 

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Erkekler sanıldığının aksine, upuzun bacaklı kadınları hiç de çekici bulmuyor !
Haklılar tabi.
Bu gibi kadınlara bizde ''kımıkıç'':)) derler.

kımı: tarlalar da biten ince, uzun ama yenilen tadı güzel bir bitkidir:))
kıç ise malum:))))
 

Masterlord

Kıdemli
Üye
bacakta tabi güzelliği tamamlayan bir unsur

lakin güzel bir söz geldi aklıma

yemek dediğin salçalı, kadın dediğin kalçalı

güzellikse önce kalçaya bakarım....
 
Üst Alt