• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Erkeklerin En Büyük Sorunu

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 1K

Okunuyor :
Erkeklerin En Büyük Sorunu

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba

Prostat sorunu kapınızı çalmadan, önlemlerinizi alın.

Eğer 35 yaşın üstünde bir erkekseniz, artık yavaş yavaş prostat sağlığınızı düşünmeye başlamanın vakti gelmiş demektir. Zira yapılan araştırmalar, 40 yaşın üstündeki erkeklerin yaklaşık %60ının hayatlarının bir döneminde prostatla ilgili şikâyet yaşadığını gösteriyor. Yani bu hiç de yabana atılmaması gereken bir konu aslında. Prostat sağlığı ile ilgili daha detaylı bilgi için GNC Ürün Müdürü Bilge Karataşa danıştık ve tedaviye giden kısa yolu uzmanından öğrendik

Sorunu yakından tanıyalım...Prostat bezinin büyümesi olarak da adlandırılan BPH, dünyada pek çok yetişkin erkeği etkileyen oldukça yaygın bir rahatsızlıktır. BPH ile ortaya çıkan problemler oldukça rahatsız edici ve acı verici olabilir. Ağrılı ve zor idrara çıkma, idrarı tutamama, tuvalet ihtiyacı için geceleri sık sık uyanma gibi hayat kalitesini son derece düşüren önemli problemler gözlenebilir. Aşağıda bulunan 5 soruya vereceğiniz cevaplarla, dünyadaki milyonlarca BPH hastasından biri olma ihtimaliniz mi var, yoksa derin bir nefes alabilir misiniz kendiniz karar vereceksiniz.

Bu sorulardan birine bile Evet cevabını veriyorsanız prostat sağlığınız için bir şeyler yapmaya başlayın ve hemen bir hekime danışın.

1 İdrara çıkarken yanma ve acı hissediyor musunuz?
2 40 yaşın üstünde misiniz?
3 Gece tuvalet ihtiyacı için sık sık uyanıyor musunuz?
4 Cinsel istek ve performansınızda bir düşüş yaşıyor musunuz?
5 Daha önce herhangi bir idrar yolları enfeksiyonu tedavisi gördünüz mü?

Eğer prostat sağlığınızın risk altında olduğunu düşünüyor ya da halen BPH şikâyetleri ile uğraşıyorsanız, bütün bunların hayatınızı daha fazla zorlaştırmasına izin vermeyin. Bilim yıllardır erkek sağlığı ve prostat problemlerinin çözümünü beslenme yoluyla desteklemek için uğraşıyor ve bu konuda son derece etkili beslenme destekleri geliştirilmiş durumda Hayatı gerçekten zorlaştıran bu rahatsızlıkları, bu beslenme destekleri ile belirgin oranda önleyebilmek ya da giderilmesine yardımcı olmak mümkün.

İşte sizin için derlediğimiz en önemli besin takviyeleri...

Saw palmetto
Bu bitki, yüzyıllardır pek çok idrar yolu ve prostat sorununda destekleyici olarak kullanılıyor. Prostat dostu yağ asitleri, bitkisel steroller, bioflavanoidler gibi bir çok etken maddeyle dolu olan saw palmetto, halen prostat sağlığını desteklemek amacı ile önerilen en popüler bitkisel desteklerden biri.

Likopen
Çok güçlü bir antioksidan olan likopen, kırmızı meyvelere rengini veren madde olarak da biliniyor (domates gibi). Yapılan klinik çalışmalar likopenin çeşitli mekanizmalarla prostat ve kalp sağlığını desteklediğini göstermiştir.

Kabak çekirdeği
Bu da pygeum gibi BPHa bağlı sorunların giderilmesinde yardımcı olarak önerilen bitkisel bir destektir.

Pygeum
(Karayemiş)Afrikanın çeşitli bölgelerinde dağınık olarak bulunan pygeum bitkisi, bugün prostat sorunlarına bağlı ortaya çıkan pek çok durumun giderilmesinde destekleyici olarak öneriliyor.

Çinko
Özellikle erkek sağlığı ve prostat için son derece önemli bir mineral olan çinko, BPH vakalarında koruyucu ve destekleyici olarak öneriliyor.

MSN Erkek
Sağlıklı Yaşam
 
Üst Alt