• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Erkek Neden Duygularını Saklar?

  • Konbuyu başlatan Gül@y
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 21
  • Görüntüleme 5K

Okunuyor :
Erkek Neden Duygularını Saklar?

Gül@y

Kıdemli
Üye
Erkekler kadınlar tarafından geri çevrilmeye alışkındırlar, bu nedenle, bu erteleme tekniğiyle kendilerini korurlar. Başlangıçta erkek hesap yapar. "Duygusalın" tersine mantıklı olur, çünkü ona göre, apaçık ya da "duygusal" olmak bir zayıflık işareti diye algılanır. Salı günü, kendi kendine "Onu Perşembe arayacağımı sanıyorum" der. Birçok erkeğin elinde, kadının Salı günü aranmayı tercih edeceğine dair bir ipucu yoktur." Öyleyse bunu niye yaparlar? Bunu, "yüzlerini korumak" ve durumun "kontrolünün kendi ellerinde" olduğu izlenimini yaratmak için yaparlar.

Erkekler niçin çoğunlukla kasıntı, 'olduklarından daha sert' davranırlar?

Erkeklerin başka seçenekleri olmasa bile kadınların, onların başka kadınları seçebileceklerini düşünmelerini isterler. Bu nedenle, abartırlar. Bunu kendilerini kadınlara daha cazip göstermek için yaparlar.

Ekekler kasıntıyı oynuyorlar çünkü, kadınların onları daha çekici ya da daha hoş bulacaklarını düşünüyorlar. Sadece kız arkadaşım güvensizliğe itmek için, çok güzel olmasa bile bir kadın için ölüp biten bazı adamlar biliyorum.

Erkekler bir kadının kendi üzerlerinde bu tür bir kontrole sahip olabildiklerini kendilerine itiraf etmek istemezler. Kadınların bizi bu kadar etkilediklerini düşünmek egomuzu sarsar. Kendi üzerimizde hiçbir kontrolümüzün olmadığını hissetmeyi istemeyiz.

Başlangıçta kızı çok aramayabilirim çünkü çok hevesli olduğum izlenimini vermek istemem.

Erkekler de kadınlar kadar duygusaldırlar. Bunu göstermezler çünkü toplum sizden bunun beklenmediğini söyler. Bir erkek olarak, kendinizi kontrol ediyor görünmelisiniz.

Kadının umursamıyor görünmesi sizi korkutabilir. Kadınlar erkekleri ezebilirler ve bunu bilmezler bile. Ya kararlı davranıp çekip giderse? Bu, bir erkeği ezer...

Erkek bir kadına gerçekten bayılırsa çoğu kez bunu saklamaya çalışır. Çok az erkek bunu itiraf eder ve bir kadının önünde ağlar.

Kadınların bizimle ilgilenmeleri için... kuşkusuz erkekler kasıntıyı oynarlar. Kadınların bizi beğenmelerini isteriz ve çok hevesli olduğumuzu düşünmelerini ise istemeyiz. Göz kırptığı anda çok ilgilendiğinizi gösterirseniz, kadınlar ümitsiz olduğunuzu düşünürler.

Başlangıçta kimi zaman kadını ihmal eder görünürüm ya da kadının ilgisini sürdürmek için çok aramam. Hiçbir er
kek ümitsiz görünmek istemez.

Erkekler sevişmeye daha çok ihtiyaç duyarlar. Erkekler cinsel güdülerinin kontrolü altındayken, kadınlar cinsel
güdülerini kontrol altına alırlar.

Erkekler bunu kadınların hoşuna gitmek için yaparlar. Birçok erkek, hoş erkeklerin sonunculukla bitirdiğini ve belli bir düzeydeki kadınların kötü çocuk istediklerine inanırlar.

Zayıf görünürseniz, insanlar sizi kullanırlar. Bazı erkekler, çok açık olduğunuzda kadının bunu size karşı kullanacağını düşünür.

Kadına son zamanda bir kadınla arkadaşlık etmediğinizi belirtirseniz sizin ümitsiz olduğunuz ya da sadece herhangi bir kadınla beraber olmaya çalıştığınız izlenimini edinir.

Kadınlar kendilerini kontrol ederler, çünkü cinselliği kontrol ederler.


iVillage
 

eмiLy

Kıdemli
Üye
O psikolojiyle yetiştirilmiştir çünkü erkek çocuğu, doğduğundan beri ona ilk öğretilenlerden biri de budur: Duygularını saklamak.
 

-BaDe-

Kıdemli
Üye
E kadınlara bırakıyorlar açma işini, kadınları bilirsiniz hani din kardeşiyiz, bizim böyle kapalı kutu gibi duran şeyleri bayramlık çocuklar gibi açma telaşımız vardır ya :)
 

Guney

Kıdemli
Üye
Anlaşıldı hala uykum kaçmamış..:)))

hazır gözlerime doğru ilerlemişken (verdiğim cevaba bakılırsa beynim bile uyumuş) ben en iyisi bunu düşünerek rüyada bulayım cevabı...sabah yazarım...:))
 

mopsy

Emektar
Üye
bayanlar, dugularini saklamazlarmi
kapali kutudurlar kolaykolay acamazsin,
Merhaba!

Pandoranin kutusu gibi mi?
Konuyla bir baglami var gibi.

yunan mitolojisinin bulduğu bir günah keçisidir.
Bu inanışa göre bütün kötülüklerin mesebbibi pandora isimli kadındır.
Kutusunun içindede neler olacağı malum böyle bir işlev yüklenen bir hatunun.
Erkekler krallıklarını kurabilmek için kadınları ya anlaşılmaz bir sır olarak görmeye
Ve göstermeye çalışırlar ve yahutta köle
,pandorada bu fikrin ürünüdür...
 

-BaDe-

Kıdemli
Üye
Erkekler başlıklarını tıklaya tıklaya kafdağının tepesine çıkardık burunlarıyla birlikte.... bunun farkında vardım, daha da tıklamıyorum bu tür konuları, protesto ediyorum + kınıyorum :)
kendilerini düşünmekten yoksun olan erkekleri yüz açıdan değerlendirsen ne değişecek yani !
 
Üst Alt