Erkek makyajı nasıl oluyor?

• Konbuyu başlatanEftelya
  • Başlangıç tarihi

Erkek makyajı nasıl oluyor?

Erkekler genel olarak fondöten gibi ciltte “bağıran” ürünleri tercih etmiyor. Erkek makyajı doğal olmalı. Bu nedenle fondöten yerine pudra tercih ediyoruz. Göz altında çok hafif göz kalemi kullanılabilir. Bayanlarda olduğu gibi sert kontür olmamalı. Elmacık kemiğini vurgulamak içinse bronz tonlarında allıkla gölge yapılabilir. Bu, erkeğin hatlarını daha keskin göstererek yüzüne daha maskülen bir ifade veriyor. Şeffaf rimel tercih ediyoruz. Mesela ben her gün rimel sürüyorum.

Erkekler özel günlerde mi makyaj yapıyor?

Hayır. Özel günlerde de sıradan bir iş gününde de makyaj yapıyorlar. Makyajı daha çok metroseksüel erkekler tercih ediyor. Televizyonda çalışanlara ya da katalog çekimlerine katılan mankenlere sık makyaj yapılıyor. Erkekler kadınsı bir görüntü olmaması kaydıyla makyaja sıcak bakıyorlar artık.

“Göz makyajında keskin kontürler olmamalı”

Hangi renkleri tercih ediyorlar?

Renkli makyaj tercih edenler, yüzüm renklensin diye düşünenler var. Ama genel olarak maskülen çizgiden çıkmak istemiyor erkekler. Bu nedenle siyah ya da kahve tonları tercih ediliyor erkek makyajında.

Makyaj yaptıran erkeklerde artış var mı?

Var. Sayıları günden güne artıyor. Geçen yıla göre yaklaşık yüzde 25’lik bir artıştan söz edebiliriz.

Erkek makyajının adımları nasıl olmalı?

Yüzü temizleyiciyle yıkadıktan sonra mutlaka yüz ve göz çevresi nemlendiricisi sürülmeli. Daha sonra pudra ya da fondöten sürülebilir. Fondöten çok ince ve hafif sürülmeli. Fondötenden sonra elmacık kemiklerinin üzerine yüze bronzluk vermek için pudra da sürülebilir.
Sonra göz kalemini hafifçe göz altına dokundurarak fırça yardımıyla bunu dağıtıyoruz. Keskin bir çizgi olmamasına dikkat ediyoruz. Ardından da şeffaf rimeli sürüyoruz. Bu şeffaf rimelle kaşlar da taranabiliyor. Dudak nemlendiricisini de tabii ki unutmamak gerekiyor. Renk vermeyen, nem veren ve güneşten koruyan dudak nemlendiricileri bunlar.
kalitelihayat.com

Bence erkeğe makyaj yakışmıyor.Hani bakım kremi,nemlendirici neyse onu anlıyorum ama eyelıner asla:)

Üst Alt