• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

'Ergenekon 1923’te Kuruldu'

K

Kadim

Ziyaretci
Ergenekon iddianamesi geçen cuma günü açıklandı. Cumartesi günü Taraf gazetesinin manşeti şöyleydi:

- 1923’te kuruldu, 2008’de arınıyor.

Neydi 1923’te kurulan?.. Ergenekon!.. 1923 neyin tarihiydi?.. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun!.. Öyleyse neymiş Ergenekon? Türkiye Cumhuriyeti’nin ta kendisi!.. Bu durumda, 2008’de Ergenekon’la birlikte kimden arınıyormuşuz?..

- Türkiye Cumhuriyeti’nden!!!

Utanmasalar, bir türlü bulamadıkları “1 numara” olarak da “Büyük Devrimci”yi gösterecekler!.. Aslına bakarsanız Cumhuriyeti hedef göstererek bunu zaten yapmış durumdalar!.. Ben, bugüne dek, işbirlikçiliğin, emperyalizme alet, kendi yurduna düşman olmanın pek çok çeşidini gördüm ama böylesine açık, böylesine göstere göstere “misyonerlik” faaliyetine ilk kez tanık oluyorum...

- Kutlarım!..

***

Aslında, kendi mantıklarında ve de yapılan uzun erimli plan çerçevesinde son derece tutarlı yol aldıklarını teslim etmek lazım!..

Geçen hafta yazdığım “Yeni Mandacılar” başlıklı yazımda, bir Alman ajanının, “Türkiye yapay bir devlet, Türk ulusu yapay bir ulus. Atatürk Ermenileri ve Rumları yok ederek bu devleti zorla yarattı” sözlerini anımsattıktan sonra, bir Türk profesörün, AKP’nin anayasa taslağını hazırlayan komisyonun başkanı Ergun Özbudun’un şu satırlarına yer vermiştim:

- Olan şey, Mustafa Kemal’in var olmayan, farazi bir varlığı, Türk milletini ayağa kaldırarak ona hayat vermesiydi. Onun girişmiş olduğu projenin gerçek boyutlarını bize veren ve düşüncesinin ütopyacı niteliğini ortaya çıkaran, olmayan bir şey için sanki varmış gibi çalışması ve onu var etme yolundaki kabiliyetidir...

Bu aynı tornadan çıkmışçasına birbirini tamamlayan “düşmanlığın” üzerine şöyle bir yorumla devam etmiştim:

- Yıllar önce üstü kapalı bir şekilde, “Türkiye yalnızca Türklere bırakılmayacak kadar önemli bir ülkedir” diyorlardı. Artık “Türkler zaten yoktu”ya kadar geldiler...

Yeni aşama ise Taraf’ın manşetinden ilan edilmiş bulunuyor.

- Zaten Türkiye Cumhuriyeti de yoktu!..

Bir imparatorluğun küllerinden, emperyalizme karşı başarıya ulaşmış ilk Kurtuluş Savaşı’nı vererek kurulmuş Türkiye Cumhuriyeti aslında yalnızca elleri kanlı bir çeteydi!.. Tam 85 yıl, görünürde cumhurbaşkanları seçerek, hükümetler kurarak, bütçeler yaparak, dış politikalar oluşturarak kanlı yeraltı faaaliyetlerini sürdüren bu karanlık çete, nihayet, dış dünyanın da desteği ile afişe edildi ve şimdi 2008 yılında arınıyor!...

Kim arınıyor sorusunun yanıtı yok. Ben bir tahminde bulunayım; arınacak olan yapay Türk ulusu olamayacağına göre, kendisini Türk zanneden milyonlarla birlikte her türden topluluklar, cemaatler, etnik gruplar, bu yapay cumhuriyetten arınacak 70 küsur milyonu oluşturuyor!..

- Pekiii, arındıktan sonra ortada yapay ulus, yapay devlet filan kalmayacağına göre, bu ahali nereye sokuşturulacak?..

Çok kolay!.. Elde zaten harita mevcut... Hatırlasanıza canım, Amerikan Genelkurmayı’nın yarı resmi dergisinde geçen yıl yayımlanmıştı hani... Türkiye’yi parçalara ayırmış, Kürt devletine Karadeniz’e çıkış yolu bile vermiş, Doğu Anadolu’nun göbeğine Ermenistanı oturtmuş olan haritadan söz ediyorum!..

Yine mi anımsamadınız? Hafızanız çok zayıf!.. O halde çok uzatmadan, Lozan’la yırtıp tarihin çöp sepetine attığımız Sevr anlaşmasının yeni versiyonu desem? Evet işte o:

- Yeni Sevr!..

***

Türkiye, tarihinin en keskin virajını dönüyor...

Öyle ki; bu tam anlamıyla bir “var oluş-yok oluş” mücadelesi... Ve her şey çok açık oynanıyor. Yüzlerindeki maskeleri tamamen atan işbirlikçiler, kapısına bağlandıkları efendilerinin talimatlarını, üzerine ruhlarını, kinlerini ve nefretlerini de koyarak açıkça yerine getiriyorlar...

Pekiii, olmayan Türk ulusu bu durum karşısında ne yapıyor?.. Son zamanlarda yurdun dört köşesinden edindiğim izlenimle bitireyim:

- Olmayan millet, fena halde bileniyor!..

AKP kapatılmadı

Ancak laikliğin odağı haline geldiği de saptandı. Bu kararın AKP’nin aklının başına almasını sağlayacağını, Türk ulusunun ise geleceğini karartmayacağını ümit etmek istiyorum.


ÜMİT ZİLELİ
Cumhuriyet
 

simqe

Kıdemli
Üye
Ben biliyordum bunlar cumhuriyete,Atatürk'e getirecekler işin ucunu..
sadece zavallı olduklarını düşünüyorum ve acıyorum onlara..
Ümit Zileli çok takdir ettiğim bir gazetecidir,kalemine sağlık diyorum..
 

KEMALİST_11

Amatör
Üye
Geldikleri günden beri amaç ve gayeleri bu türkiye cumhuriyetini yıkıp şerri bir devlet kuracaklar daha sonrada akibetimiz ırakla aynı olacak abd ye sömürü haline getirileceğiz.

şu dönemde yapılan bu ergenekon adı altında yürütülende bu işin önemli bir parçası yarın birgün getirecekleri rejime ne kadar baş kaldıracak insan varsa imha etmek halk içinde kalanlarda korkacak pusacak işler halledilmiş olacak.

vallaha arkadaşlar gidişat kötü uyanık olup uyandırmaya çalışmak gerek.
 

Nihavend

Amatör
Üye
Epeydir bu kadar eğlenceli bir yazı okumamıştım.Şaka gibi:)
 

forumdayim

Tecrübeli
Üye
ergenekonu o tarihe veya daha ilerisine götürmek kimin isine yarar dersiniz? bu günkü suclu olma ithamiyla göz altina alinanlarin... yani öyle ki atatürkü yine kullanmaktan bir an geri durmuyorlar... yaptiklari pislikleri dahi örtmek icin atatürkün arkasina sigindilar ya pes!... pes degil!!! devam gittigi yerekadar devam edilmelidir... is buraya kadar geldikten sonra "pilavdan dönenin kasigi kirilsin"....
 

catpity

Tecrübeli
Üye
zuhaha şu anda donuma bakacam altıma kaçırdım mı diye acaba :D hahaha 1923 haha :D
 

Bay X

Kıdemli
Üye
Gazetenin adında bile meymenet yok TARAF..Başka ne beklersinizki Ahmet Altan'ın dümenine geçtiği bir gazeteden..
 
Üst Alt