• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Erbil'de Türk diplomatı şehit eden HDP'li vekilin abisi Mazlum Dağ idamla yargılanacak

Okunuyor :
Erbil'de Türk diplomatı şehit eden HDP'li vekilin abisi Mazlum Dağ idamla yargılanacak

karafetva

Tecrübeli
Üye
Irak’ın Erbil kentinde bir Türk diplomat Osman Köse'yi şehit eden teröristlerden ikisi yakalandı. Güvenlik kaynakları, zanlıların idamla yargılanacağını ifade ediyor. Hain saldırının faillerinden birinin HDP'li vekil Dersim Dağ'ın ağabeyi Mazlum Dağ olduğu ortaya çıkmıştı.
vatansız ve hain bir kaynağın verdiği bilgi ise şöle;

Hewlêr’de öldürülen Osman Köse diplomat değil, MİT’çi çıktı!

Hewlêr’de konsolos çalışanlarına yapılan eylemde öldürülen Osman Köse’nin diplomat değil, MİT adına çalışan bir yetkili olduğu belirtildi.

HEWLÊR – Hewlêr’de 17 Temmuz’da Huqqabaz restoranda işgalci Türk konsolos çalışanlarına yönelik yapılan eylemde Türk diplomat olduğu belirtilen Osman Köse ve Neriman Osman ile Beşdar Ramazan öldü.
Hewlêr’deki eylemde öldürülen Köse, 18 Temmuz’da Mersin’de toprağa verildi. Yaşanan olay sonrasında birçok tartışma yürütülürken, en çok da öldürülen Köse’nin kim olduğu, işgalci Türk devletinin, Hewlêr Konsolosluğu’nda ne iş yaptığı ya da gizli bir görevde mi olduğu yönünde tartışmalar sürüyor. Yaşanan saldırıya ilişkin KDP’den ve yetkililerden de sağlıklı açıklamalar yapılmazken, bu konuda birçok farklı görüş ortaya atıldı.
Eylemden bir gün sonra Amerika merkezli Al-Monitor sitesinde yer alan bir yazıda Köse’ye dair çok önemli bilgilere yer verildi.
Al-Monitor’de Köse’ye dair yer alan bilgiler şöyle: “Irak’ın Kürdistan Bölgesi’nin başkenti olan Erbil’de öldürülen Türk diplomat Osman Köse Erbil’deki Türkiye Konsolosluğu’nda altı aylık bir görevde olduğunu bildirdi.
Türk Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Türkiye İstihbarat Teşkilatı Başkanı (MİT) Başkanı Hakan Fidan, şehit statüsü verilen Köse’nin Mersin’deki cenaze törenine katıldı.
Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih ve birçok yetkili taziye için Çetebaşı Tayyip Erdoğan’ı aradı.
Üst düzey bir yetkilisi Al-Monitor’a şunları söyledi: ‘Erbil’deki olaya suikast muamelesi yapıyoruz. Ön bilgiler, Türk diplomatının öldürülmesinin dikkatlice planlandığını ve önceden hazırlandığını gösteriyor. Yetkililer, havalimanına giderken lüks bir ofis ve konut kompleksi olan Empire World’deki restorandaki güvenlik kameralarının video görüntülerini inceliyorlardı. Davanın ‘aşırı hassasiyetini’ göstererek daha fazla ayrıntı vermedi.
Gizemin örtüsü, Köse’nin Türk misyonundaki rolüyle ilgili olabilir. Geçmişte bu tür konulardaki bilgileri doğrulayan iyi bilgilendirilmiş bir kaynak, Köse’in Türkiye’nin MIT’in bir üyesi olduğunu ve İran masasında görev yaptığını iddia etti. İsmiyle tanınmayı reddeden kaynak, Köse’nin konsoloslukta çalışmayan ‘iş ortakları’ ile restoranda oturduğunu söyledi.
Köse’nin Dışişleri Bakanlığı’ndaki işinin veya rütbesinin veya yapılan diğer yabancı kayıtların hiçbir açıklaması paylaşılmamıştır. Bazı basında çıkan haberlerin aksine, Kose başkonsolos yardımcısı değil, ‘sekreter’ statüsünde olduğu belirtiliyor.”
Al-Monitor’de çıkan bu yazıdan sonra da Köse üzerinden tartışmaların süreceği belirtiliyor. Köse’nin İran masasına baktığı ve Hewlêr’de faaliyet yürüttüğü sırada öldürülmesinin ardından yeni tartışmaların fitilini de ateşleyeceği belirtiliyor.
kürt kızlarını genelevde satan pkk.. Biz namus için kelle alırız, pkk namusla para kazanır... Madem namus yoktu eyyy komunistler; neden namusunuzu satıp da para kazanıyorsunuz o zaman???

Bir kere çıkıp da kesinkes şeytan olduğu ayan olana karşı çıkamamış solcular (chp, pkk.... ) gelip de Türk Milleti'ne havlıyorlar... Ulan abdyi mi siz tokatlıyorsunuz, rusyayı mı, avrupayı mı? ALayına giden Türk'e karşı gelmek ihanettir!

Ananızın namusu varsa; namus için savaşın. Pek tabiii varsa....
 
Üst Alt