Popülarite ve indirilme sayılarına göre hazırlanmış en popüler wordpress eklentilerini sizlere sunuyoruz.

All in one SEO pack : WordPress tabanlı sitenizin arama motoru optimizasyonu (SEO) için gelişmiş seçenekler sunuyor.

Akismet : Yapılan yorumların spam olup olmadığını kontrol ediyor ve yönetici ekranından bunların kontrol edilmesini sağlıyor.

Google XML Sitemaps : Arama motorlarının sitenizi daha iyi indeksleyebilmesi için özel bir XML site haritası oluşturuyor.

Contact Form 7 : AJAX tabanlı , CAPTCHA desteğine sahip bir iletişim formu eklentisi olan Contact Form 7 , tek bir site üzerinde birden fazla iletişim formu oluşturmanıza da olanak sağlıyor.

NexGen Gallery : Eğer sitenizde fotoğraf galerisi kullanıyorsanız NexGen galerilere toplu olarak fotoğraf/resim yükleme , meta bilgilerini işleme , sıralamalarını ayarlama gibi birçok işlemi kolayca yapabilmenizi sağlıyor.

WP Super Cache : WordPress sitenizdeki sayfaların statik birer HTMLe dönüştürüp PHP sayfası yerine HTML versiyonunu göstererek hem sayfaların daha hızlı yüklenmesini sağlıyor, hem de sunucu kaynaklarını daha verimli kullanmanıza yardımcı oluyor.

Google Analytics for WordPress : Sitenizin istatistiklerini Google Analytics ile ölçümlüyorsanız bu eklenti sayesinde Google Analytictic sitenize en pratik şekilde entegre edebilirsiniz.

WP Touch : Mobil cihazların giderek yaygınlaşması ile birlikte WordPress sitelerin de sadece bilgisayarlarda değil mobil cihazlarda da düzgün bir şekilde gösterilmesi de önemli hale geldi. WP Touch var olan WordPress siteleri mobil uyumlu hale getirmek için en çok tercih edilen eklentilerin başında geliyor.

WordPress Importer : WordPress sitenizi yedeklemek mümkün, WordPress Importer sayesinde yedeklediğiniz sitelerdeki yazıları, sayfaları, yorumları, kategorileri, etiketleri ve özel alanları da pratik bir şekilde yeniden yükleyebilirsiniz.

JetPack by WordPress.com : Pek çok farklı özelliği ile kendi barındırdığınız (self-hosted) WordPress sitenizi bulut bilişimden faydalanarak güçlendirmek için kullanılabilecek son derece faydalı bir eklenti. Tüm özelliklerine bu yazıda yer vermek mümkün değil, o yüzden eklenti sayfasına göz atmanızda fayda olabilir.

Fast Secure Contact Form : Özel yönetim paneli sayesinde WordPress siteleri için gelişmiş seçeneklere sahip ve sınırsız sayıda iletişim formu oluşturabileceğiniz bir eklenti.

WP Page Navi : WordPress sayfalarının alt kısımlarında yer alan diğer sayfalara geçiş için kullanılan yapıyı kişileştirerek, daha şık bir hale sokan ufak ama faydalı bir eklenti.

WordPress SEO by Yoast : WordPress sitelerinin arama motoru optimizasyonu (SEO) geliştirmek için en çok tercih edilen eklentilerden biri.

Share Buttons by Lockerz : WordPress içeriğinize e-posta dışında 100’ün üzerinde sosyal ağda paylaşma seçeneği eklemenizi sağlar.

WP e-commerce : WordPress sitenize ürünlerinizi satmanızı sağlayacak bir alışveriş sepeti eklemek için kullanabileceğiniz bir eklenti.

Google Analyticator : Site istatistiklerinizi ölçümlemeniz için kullanabileceğiniz Google Analytics kodunu sitenize pratik bir şekilde yerleştirmenizi sağlayan bu eklenti, aynı zamanda verilerini WordPress yönetim panelinden kolayca izlemenize de olanak veriyor.

Yet Another Related Post Plugin : Var olan bir yazı ile ilgili diğer konuları, farklı kriterlere göre hesaplayarak yazıların yer aldığı sayfaya eklemenizi sağlayan bir eklenti.

Tiny MCE Advanced : WordPresin içerik giriş alanını zenginleştirmek ve size daha çok seçenek sunmak için geliştirilmiş 16 farklı eklentiyi içeren bir eklenti paketi.

Sociable : Ziyaretçilerin sitenizdeki içeriği sosyal ağlarda kolaylıkla paylaşması için seçenekler sunmanızı sağlayan diğer bir popüler eklenti.

Really Simpe CAPTCHA : Özellikle Contact Form 7 için geliştirilmiş bir güvenlik doğrulama (CAPTCHA) eklentisi olan Really Simple CAPTCHAyı, doğrulama ihtiyacına sahip farklı eklentiler ile birlikte de kullanabilirsiniz.

GTrans : Sitenizi Google Tercüme ile pratik bir şekilde çok dilli hale getirmek için kullanabileceğiniz bir eklenti.

WP to Twitter : Sitenizdeki yeni yazıları otomatik olarak Twitter’da paylaşmanızı sağlayan WP Tweets Pro eklentisinin ücretsiz fakat kullanışlı bir sürümü.

Broken Link Checker : Siteniz genişledikçe var olan bağlantıların tamamının halen çalışıp çalışmadığını kontrol etmek de giderek zorlaşır. Broken Link Checker bu işlemi sizin için yapıyor ve eğer varsa bozuk linkleri size haber veriyor.

Add This : Kullanıcılarınıza sitenizin içeriğindeki yazıları 330 popüler sosyal ağ servisinde paylaşma seçeneğini sunmanızı sağlayan bir eklenti.

W3 Total Cache : Sitenizin daha performanslı çalışmasını sağlamak için cache özelliği sunan bu eklenti, bu sayede kullanıcı tecrübesini de artırmayı hedefliyor.

Buddy Press : Kullanıcıların siteye giriş yapması, profillerini oluşturup içerikler üretmesi ve etkileşimli gruplara sahip olmak için kullanılabilecek, bir anlamda WordPress’i daha sosyal hale getiren önemli bir eklenti.

WP-DB-Backup : WordPress veri tabanını tablo yapıları ile birlikte yedeklemeyi sağlayan bir eklenti.

Smart Youtube Pro : Bu eklenti Youtube videolarını ve video listelerini sitenizin farklı alanlarına kolay bir şekilde eklemenizi sağlıyor.

Re-Direction : Sitenizde 301 yönlendirmelerini yönetmenizi ve 404 sayfa bulunamadı hatalarını takip etmenizi sağlayan bir eklenti. Özellikle karmaşık yapılara sahip web siteleri için oldukça önemli hale gelebiliyor.

WP Polls : Şablon ve CSS desteği ile geniş kişiselleştirme imkanlarına sahip, zengin seçenekler sunan bir anket eklentisi.
 
WP-Optimize
SQL komutlarını optimize ederek hızlanmayı sağlıyor. Ayrıca spam ve onaylanmamış yorumları database’den kaldırıp doluluk oranını düşürüyor.

Redirection
İnanılmaz güzel bir eklenti. Kaynak URL’den hedef URL’e yönlendirme yapıyor. Site içinde yönlendirmek istediğiniz linkleri bu bölümden kolayla kontrol edebiliyorsunuz.

Thank Me Later
Sitenize yorum bırakan herkese otomatik olarak teşekkür etmenize yarayan bir eklenti. Kullanıcılarınız eminim bundan memnun kalacaklardır.

Disqus
WordPress yorum sistemini kaldırıp kendi yorum sistemini entegre ediyor. Bu sistemin kullanımı oldukça hoş olmakla birlikte gelişmiş paylaşım imkanları ve çok ciddi spam korumasıyla öne çıkıyor

WP-Touch
Hiçbir zahmete girmeden sitenizin mobil versiyonunu bu eklenti sayesinde oluşturabilirsiniz. Sadece yükleyin ve aktif edin, mobil siteniz hazır.
 
  • Etiketler
    all ın one seo pack contact form easy adsense google xml sitemaps nextgen gallery w3 total cache wp e-commerce wp page navi wp super cache wp touch
  • Üst Alt