• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

En Otlakçı Aile

  • Konbuyu başlatan Venhar
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 2
  • Görüntüleme 1K

Okunuyor :
En Otlakçı Aile

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
İngiliz bulvar gazetesi Daily Mail, 14 çocuğu bulunan ve 15. hamile olan kadını devletin sırtından geçinmekle suçladı. Gazete ailede kimsenin çalışmadığını belirterek, bu büyük ailenin devlete yıllık maliyetinin 36 bin 847 sterlin olduğunu yazdı. Haberde kadının doğurarak, kocasına bile iş bıraktırdığı görüşüne yer verildi.

YILDA 93 BİN TL DEVLET YARDIMI
İngiltere’de 14 çocuk sahibi anne, devletten aldığı yardım sayesinde kocasını işe bulmamak konusunda ikna etmeyi başardı. Nisan ayında on beşinci çocuğunu bekleyen Dawn Cain adlı kadın bu yıl içinde vergide muaf 36 bin 847 sterlin (93 bin 902 TL) devlet yardımı aldı.

Evin 41 yaşındaki babası, 2003 yılından bu yana işsiz olmasına rağmen, devletten aldıkları sosyal yardım yetiyor gerekçesiyle iş aramaktan vazgeçti. Daha önce bahçıvanlık yapan adam, sosyal yardımdan aldığı paranın çalıştığı dönemde kazandığından daha fazla olduğunu belirtti. Haftada 700 sterlin, yani bin 692 lira para alan aile çalışmadan kazandıkları ile evde oturup 14 çocuklarına bakıyor.

ADLARI 'OTLAKÇI AİLE'YE ÇIKTI
Cain ailesinin ev kirasını da devlet ödüyor. Çocukları için 7 bin, çocukların vergi kredileri içinse 22 bin sterlin alan Cain ailesinin okul yaşındaki çocuklarının masrafı ile aylık maliyeti bin 920 sterlini buluyor. Ailede kimse çalışmadığı için paranın hepsi vergi ödeyen insanların cebinden çıkıyor.

Ailenin adının 'Otlakçı Aile'ye çıkmasının bir diğer nedeni de evin reisinin yılda 3 bin 900 sterlin işsizlik parası alması. Vergi vermemelerine, üretime katılmamalarına rağmen devlet yılda 16 üyeli bu aile için 36 bin 847 sterlin para harcıyor. İngiltere'de çalışan bir kişinin yıllık ücresi ise 21 bin 320 sterlin.
ensonhaber.com
 

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
Para içinde 14 çocuğun gürültüsü çekilmez :)
 
Üst Alt