• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

En Kullanışlı Otomobil İcatları

Okunuyor :
En Kullanışlı Otomobil İcatları

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
No.1 - OnStar
GM araçları
General Motors tüm modellerine OnStar koyarak iyi bir şey yapmış. Otomobiller fabrikadan bu kullanışlı alet ile çıkıyor. OnStar’ın özellikleri ise sizi tamamen yol üzerinde tutmak üzerine düşünülmüş. Acil hizmetler, uydu teknolojileri ve kablosuz telefon gibi özellikler taşıyan OnStar, kaza anında gerekli yerlere haber verebilirken sizi güvenli bir şekilde gitmeniz gereken yere götürüyor.

No.2 - Kişisel otomobil bilgisayarı
Volvo S80

Anahtarsız sürüş sistemleri halen sadece lüks otomobillere has birşey ve kullanışlı birer otomobil zamazingosu olarak algılanabilir. Peki ya sizi tehlikeden uzaklaştıranları? Ne yazık ki bizler için otomobilin dışında ve içinde olan şeyleri takip etmek güvenliğimiz için gerekli. ‘İç durumlar’ için Volvo’nun güzel bir çözümü var. S80’nin anahtarlığı ile otomobilin kilitli olup olmadığını, içerisinde birisi olup olmadığını görebiliyor, iç lambayı ya da farları açıp kapatabiliyorsunuz. Yakınına gitmeden tehlikenin farkında olabilirsiniz!

No.3 - Gece Görüşü
BMW 5-Series

Bu bir seri üretim otomobiline gece görüşü adapte etme uğraşı değil ama bu seferki alışıla gelmişin dışında güzel. Otomobilin önündeki kızıl ötesi kamera ile BMW’nin gece görüş sistemi yaklaşık 300 metre ötedeki insanları, hayvanları ve cisimlNo.5 - Naim ses sistemi

No.4 - SI-Drive
Subaru

Her zaman iyinin de iyisi vardır... Subaru çoktan tüm otomobillerinde 4 tekerlekten çekiş standartını yükseltti ama bu sistem gaz ve transmisyon üzerindeki hareketleri kendinize göre örneklendirmenizi sağlıyor. Yani otomobil 4bin devire geldiğinde kendi zevkinize göre bir cevap veriyor. Ama hayır, bu sistem BMW’nin iDrive’ına bir cevap değil. Sadece Legacy ve Outback modellerinde bulunan çoklumod sistemi. Koşullar üzerine, sürüş bölgesine ve hatta kendi psikolojik durumuna göre akıcı, daha çevreci ya da daha ekonomik bir seçenek ile yolunuza devam edebiliyorsunuz.


No.5 - Naim ses sistemi
Bentley Azure

Bu otomobili denemeniz için bir başka neden ise bu ses sistemi. Kullanışlı mı? Sesi takdir ediyorsanız düşünmenize bile değmez. Naim paketi bir otomobil ile gelen orjinal ses sistemlerinin en iyisi. 13,2 kanal amper ve 1,100 Wattlık bir gücü var.. 11 hoparlör ve iki küçük hoparlör de kulanığızı test ediyor. Ehh, yürüyen bir disko?

No.6 - Manettino
Ferrari 430 Scuderia

F430’un bir üst versiyonu olan 430 Scuderia, Manettino’nun daha iyileştirilmiş bir versiyonunu barındırıyor. Manettino, direksiyon üzerinde bulunan otomobil ayarlarını ve performansını ayarlamanıza yardımcı olan bir aygıt. Spor moduna geçerseniz daha eğlenceli bir sürüş gerçekleştirebilirsiniz... Race modunda ise.. anlatmamıza gerek var mı?

No.7 - Sirius TV
Dodge Grand Caravan

Arka koltukta yolculuk edenler için tasarlanan, ön koltukların kafa yaslamalarında bulunan TV’lerde Grand Caravan için olan bu kullanışlı küçük alet.

No.8 - iDrive
BMW

iDrive’ın orjinal versiyonunda sinir küpüne dönerken bugünlerde normal bir insan olarak hayatınıza devam edebilirsiniz. Windows tabanlı saçma versiyondan bahsetmiyoruz. Birkaç versiyondan sonra iDrive kullanışlı bir otomobil parçası haline geldi. Yeni 7-serisinde görebileceğiniz gibi sistem artık daha rahat bir kullanıma ve gezinmeye sahip. Özellikleri ve istatistikleri de hiç olmadığı kadar göz önünde.

No.9 - Krono paketi
Porsche 911

Porsche 911 pistteki gücünü her zaman göstermiştir. Tur zamanınızı tutmak için birçok yararlı icat olsa da Porsche zamanınızı kendinizin tutabileceğiniz bir aygıt geliştirmiş. Hem analog hem de dijital olarak zamanınızı görebiliyorsunuz ve attığınız zamanla kendinizle gurur duyabiliyorsunuz. Hatta zamanları taşınabilir bilgisayarınıza da aktarabiliyorsunuz. Kronometre ile sürmek ve kafanızı karıştırmak yerine kullanılcak güzel bir alet sanırım.

No.10 - Parlak Farlar
Rolls-Royce Phantom Coupe

Birisi bu otomobili almak için 400,000$ ödeyince herşeyin en iyisini bekliyor. Farlarda toplam 1600 fiberoptik LED bulunuyor. Parlaklığı ve açısı ayarlanabiliyor.

askmen
 

gordionum

Tecrübeli
Üye
No.4 - SI-Drive
Subaru

Her zaman iyinin de iyisi vardır... Subaru çoktan tüm otomobillerinde 4 tekerlekten çekiş standartını yükseltti ama bu sistem gaz ve transmisyon üzerindeki hareketleri kendinize göre örneklendirmenizi sağlıyor. Yani otomobil 4bin devire geldiğinde kendi zevkinize göre bir cevap veriyor. Ama hayır, bu sistem BMWnin iDriveına bir cevap değil. Sadece Legacy ve Outback modellerinde bulunan çoklumod sistemi. Koşullar üzerine, sürüş bölgesine ve hatta kendi psikolojik durumuna göre akıcı, daha çevreci ya da daha ekonomik bir seçenek ile yolunuza devam edebiliyorsunuz.

resimde görüldüğü gibi ise yenilik değil baştan söyleyim.

İDrive'da; conrogeller'ın çok önemli, ekranı sürücü tarafına daha yakın yaptılırsa, ve sesli uyarıcılı hale getirilmişse harika olmuştur. yok hala birincil ve tali uygulamalar controgoller düğmesi ile hala yapılıyorsa, yenilikten bahsetmeleri kandırmacadır. diyecektim ama maalesef!

güzel bir paylaşım teşekkür.
 
Üst Alt