İster mesleki anlamda, ister hobi olarak ‘güzel’ yemek yapmayı öğrenmek için gidebileceğiniz yemek kursları burada!

Mutfak Sanatları Akademisi

Mutfak Sanatları Akademisi’nde kurslar profesyonel ve amatör olmak üzere ikiye ayrılıyor. Amatör kurslar 90 – 120 TL arasında değişiyor.

Kurslar, el yapımı makarnalar, İtalyan – Çin – Meksika mutfakları, pizza ve kişler, kekler ve kurabiyeler, etler ve pişirme teknikleri, modern pastalar, sushi gibi programlardan oluşuyor.

Profesyonel kurslar ise Uluslararası Profesyonel Aşçılık Eğitimi, İleri Seviye Eğitimleri, Pasta ve Ekmekçilik gibi programlardan oluşuyor. Bu iki kurs dışında Puro eğitimleri, Şarap degustasyonları ve kurumsal programlar var! Ayrıca Yiyecek İçecek Kütüphanesi ve dünyanın dört bir köşesinden getirttikleri tohumlar ve fideler ile yetiştirdikleri meyve, sebze ve yeşilliklerin yer aldığı Kış Bahçesi de var…

Maslak’taki yeni yerine taşınan Mutfak Sanatları Akademisi her geçen gün büyümeye devam ediyor!

Mutfak Sanatları Akademisi Adres:
Meydan Sok. Beybi Giz Plaza B Blok
Ayazağa Maslak
Tel: 0212 290 3550

Istanbul Culinary Institute

Istanbul Culinary Institute, Türk mutfağını araştırmak, öğretmek, Türkiye’de ve dünyada tanıtıp geliştirmek üzere kurulmuş bir eğitim ve üretim merkezi. Burada, bir yemek okulu, bir uygulama restoranı (Enstitü), şarap ve kahve barları, okulun kendi ürünlerinin satıldığı bir gurme satış reyonu bulunuyor.

IstCI ayrıca, Türkiye ve dünyadaki değişik yeme içme kültürleri ile ilgili film, seminer ve sergi gibi etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Tepebaşı’nda Haliç ve tarihi yarımada manzaralı, farklı fonksiyonlar için üç değişik mutfak katına sahip İstanbul Culinary Institute’de her ay günlük kurslara da yer veriliyor.

Örneğin günlük programlarda etkileyici menüler, dünya mutfaklarından pilavlar, Hindistan mutfağı, tatlılar, pastacılık, parti atıştırmalıkları gibi eğlenceli kurslar yer alıyor. Günlük kursların ücretleri de 100 – 220 TL arasında değişiyor. Eğer profesyonel bir programa katılmak istiyorsanızda; İstanbul Bilgi Üniversitesi işbirliği ile hazırlanmış bir ortak sertifika programı olan Chefschool’a vakit ayırabilirsiniz.

Istanbul Culinary Institute Adres:
Meşrutiyet Caddesi, No:129
Tepebaşı, Istanbul
Tel: 0212 251 2214

The House Atelier

The House Cafe’nin İstiklal Caddesi şubesi de workshop’lara ev sahipliği yapıyor. Kafenin arka tarafında bu çalışmalar için kullanılan özel bir alan mevcut.

The House Workshop’ta neler mi var? Hemen sıralayalım… 3 çeşit tapas yapımından oluşan Tapas Kursu, The House Cafe'nin başarılı şefleriyle hayalinizdeki Pizza Kursu, taglietelle veya ravioli gibi Taze Makarna kursu, meşhur The House Cafe bonfilesinin sırrını keşfedeceğiniz Et Pişirme Teknikleri, ödüllü barmen Selçuk Gengeç ile kokteyl kursu, Türk mutfağından mezeler kursu, cheesecake'ten şeftalili rustik tarta Tatlı Kursu, çocuklar için pasta süslemeden cupcake yapımına kadar Kids Atelier…

Günlük şekilde gerçekleşen bu kursların ücretleri ise 70 – 90 TL arasında değişiyor.

The House Atelier Adres:

İstiklal Caddesi Mısır Apt. No:163
Beyoğlu / İstanbul
Tel: 0212 251 7991

Coccolat Pasta Tasarım Atölyesi

Pastacılık ve yemek üzerine toplam 30 farklı kurs programı içeren Coccolat'ta konusunda uzman eğitimciler tarafından değişik lezzetler üretmeye istek duyanlar için pastacılık, pasta dekorasyonu ve dünya mutfaklarına ait lezzetler hazırlama konusunda kurslar veriliyor.

Kurslar, aylık, iki haftalık veya günlük programlar halinde uygulamalı şekilde yapılıyor. Coccolat'ın sunduğu kurs alternatifleri içinden ilgi duyduğunuz programları belirleyerek Coccolat'ta bir ön kayıt yaptırabilir, Pazar hariç hergün gerçekleşen üç ayrı seanstan (Saat 10:00 - 13:30 , 14:30 - 18:00, 19:00 - 22:30) birine katılabilirsiniz.

Önlükleriniz, basılı tarifleriniz ve tüm kurs malzemeleri Coccolat tarafından sağlanıyor. Kurs programları ise şöyle: Temel pastacılık kursu, yaş pasta kursu, ekmek yapımı, cheesecake, sufle, çikolata yapımı, truffle, kiş, tuzlu tartlar, cookie, kek… Bir de sadece pasta süsleme teknikleri üzerine ders programları var. Onların içerikleri de yumuşak krema ile sıkma teknikleri, şeker hamuru yapımı, katlı pasta teknikleri, ileri seviye çiçek modelleme, kurabiye süsleme teknikleri, cupcake’ler ve süslemeleri şeklinde…

Ücretler ise 140 – 600 TL arasında değişiyor.

Coccolat Pasta Tasarım Atölyesi Adres:

Bağdat Cad. Rüştiye sok. No: 10
Kızıltoprak / İstanbul
Tel: 0216 449 9590

SMN Tat Merkezi

SMN Tat Merkezi’nde yemek kursları düzenli kurslar ve tadımlıklar olarak ikiye ayrılıyor. Düzenli olanlarda Türk Mutfağı ve Zeytinyağlılar, İtalyan Mutfağı, Uzakdoğu Mutfağı, Pratik Dünya Mutfağı; tadımlık olanlarda ise Çocuklarla Mutfaktayız, Sushi, Cheesecake Yapımı, Ekmek Kokusu, Brunch Saati, Makarna ve Soslar, Mezeler yer alıyor.

Yemeğin lezzeti kadar sunumunun da önemli olduğuna dikkat çeken SMN’de gerek gıda fotoğrafı çekimlerinizde gerekse kendi restoran, kafe gibi işletmelerinizde daha estetik, daha iştah açıcı sunumlar için farklı tasarımlar öğreniyoruz.

Yemek kursları minimum 4 kişilik gruplara yapılıyor. Mutfak ve şef uygun olduğu takdirde de hafta içi belirlenmiş gün ve saatte dersler yapılabiliyor. Minimum 8 kişilik gruplara ise yüzde 10 indirim uygulanıyor. Ayrıca hediye yemek kursları, mutfak kiralanması, profesyonel gıda çekimi, profesyonel restoran danışmanlığı gibi sürpriz hizmetler de bulunuyor.

SMN Tat Merkezi Adres:

Nuri Paşa Cad. No: 158
Tarabya / İstanbul
Tel: 0212 299 8090

Chef’s İstanbul

Konusunda uzman eğitmen şeflerle uygulamalı Yemek ve Pastacılık kurslarının yanı sıra Çikolata, El yapımı ekmek, Taze İtalyan makarnaları ve sosları, Akdeniz ve Türk mezeleri gibi kurslar da düzenleniyor.

Ayrıca burada hiç yemek yapmamış insanların imdadına yetişen çok özel bir program da var: Temel Mutfak. Eğer hiç elinize tava, tencere, yağ, kaşık almadıysanız, ocağınızın ateş gücünü bilmiyorsanız, neye ne kadar tuz atılacağı konusunda bir fikriniz yoksa; baharatları, sos ve terbiyeleri tanımıyorsanız, malzeme bilginiz yoksa bu program tam size göre. Diğer kurslarda olduğu gibi burada da Sushi programı yer alıyor.

İleri seviye yemek kurslarının yanı sıra çocuklar için de kursların yer aldığı Chef’s İstanbul’da programların fiyatları da içeriklerine göre 50 – 550 TL arasında değişiyor.

Chef’s İstanbul Adres:

İstiklal Cad. Mim Han No:55 Kat:7
Beyoğlu – Taksim
Tel: 0212 244 7692
 
doğangüneş :D boşa paraları gitmesin diye söylüyorum aaaaaaaaaaa :D
kebap mı dedin dur ya söyleyim evede yiyeyim bir acılı şalgam buz gibi hava ayazlamış yanında tanesiyle acılı aboovvv :D
 
  • Etiketler
    aşçılık eğitimi aşçılık okulları çikolata kursu dünya mutfakları mutfak kursları pasta kursu smn tat merkezi sushi kursu sushi yapmak the house atelier the house cafe yemek kursları yemek kursu yemek kursu istanbul yemek okulları yemek yapmak
  • Üst Alt