• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

En İyi Seyahat Uygulamaları

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
En İyi Seyahat Uygulamaları,Seyahat Uygulamaları,Iphone Seyahat Uygulamaları

Sehayat planlarınıza başlamadan önce iPhone ya da iPad'iniz için işinize yarayacak En İyi Seyahat Uygulamaları

Otel arama
1. Skyscanner Oteller – Ücretsiz
Bize sadece nereye ve ne zaman gitmek istediğinizi söyleyin. İlhama mı ihtiyacınız var? Tüm dünyadan özenle seçtiğimiz otellerimizi görmek için bir şehir seçin! İş otellerinden gezgin otellerine, en iyi oda tekliflerini elde edeceksiniz.Tatilinize ilham verecek bu aplikasyon, kalacağınız şehirdeki önemli yerlere yakın oteller arama imkanı sunuyor. Önemli yerler nereler mi? Tiyatro, festival alanları, müzeler gibi noktalara ya da toplu ulaşıma yakınlık tatilde paradan tasarruf etmeniz için bir hayli önemli. İdeal oteli bulmak için Skyscanner'ın karşılaştırmalı arama yapan Otel Arama seçeneğini denemelisiniz.

Uçuş arama ve araba kiralama seçeneklerimize de göz atın.

Bavul hazırlama
2. Packing Pro– 6.49 TL
Tatile gittiğinizde bavulunuzda bir sürü kot pantolon varken hiç çorap çıkmıyor mu? 2 günlük hafta sonu tatili için hali hazırda yanınıza 5 bluz aldığınız halde, bir bluze daha mı ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsunuz? Kısa seyahatlerde bavulunuzda çok az yer olduğu için bu sınırlı alanın her cm2’sini çok akıllıca değerlendirmeniz gerekir. Packing Pro bu konuda size yardımcı olabilir: Aplikasyon, gideceğiniz seyahatin uzunluğuna, türüne ve yerine göre hazırlık listeleri oluşturuyor. Böylece daha en başından, gideceğiniz yerde işinize yaramayacak fazla yüklerden kurtulmuş oluyorsunuz. Aynı zamanda tatilde yapılacaklar listesi oluşturduğu için gezinizi organize etmenize de yardımcı oluyor.

Wi-FI
3. Wi-Fi Finder – Ücretsiz
Eğer tatiliniz bir şehir gezisi niteliğindeyse İnternet bağlantınızın olmaması sıkıntı yaratacaktır. Gideceğiniz restoranın yol tarifini almak ya da otelinize yakın etkinlikleri öğrenmek için internet bağlantınız olmadan zorluk çekersiniz. Roaming ücretleri yüksek olduğu için Wi-Fi Finder çok işinize yarayacaktır. Bulunduğunuz bölgedeki ücretsiz Wi-Fi ağlarını gösteren bu uygulama ile yola çıkmadan önce gideceğiniz yerdeki ücretsiz noktaları belirleyerek, seçtiğiniz bağlantı noktalarını akıllı cihazınıza kaydedebilirsiniz. Tatilde İnternete bağlanmanız gerektiğinde daha önce indirdiğiniz bilgileri çevrimdışı görüntüleyerek, en yakın ücretsiz Wi-Fi ağına erişebilirsiniz.

Havadurumu
4. Weather Pro – 6.99 TL
Gideceğiniz yerde şemsiyeye ihtiyaç duyacak mısınız ya da palto veya güneş gözlüğü taşımalı mısınız, bilmek istemez miydiniz? Weather Pro gideceğiniz yerdeki hava koşullarıyla ilgili size güncel bilgiler sunarken, favori mekanların da bir listesini veriyor ki, mekanlar arasında kolayca dolaşabilesiniz. Uygulamanın bir diğer güzel özelliği ise yola çıkmadan bir gün önce bulunduğunuz yerle varış noktanız arasındaki sıcaklık farkını karşılaştırması. Böylece gideceğiniz yer güneşliyse daha bir keyifle yola çıkıyorsunuz.

Şehirde
5. MAPS.ME – Ücretsiz
Sonunda gideceğiniz yere vardınız, uçaktan indiniz ve havaalanından çıktınız. Şimdi gideceğiniz, gezeceğiniz yerlere kısa yoldan ulaşmaya ihtiyacınız var: Oteliniz, en yakın metro istasyonu, görülmesi gereken önemli yerler… Hayalinizi süsleyen ülkeye ilk defa gittiğinizden ilgi gören mekanlarını bilmemeniz normal. İşte tam bu noktada yardımınıza MAPS.ME adlı harita uygulaması koşuyor.MAPS.ME dünyanın hemen hemen her yerine ait çevrimdışı haritalar sunuyor. Tatile çıkmadan önce gideceğiniz ülkeye ait haritayı indirebilir, böylece tatilde Wi-Fi bağlantınız olmasa bile haritalarınızı çevrimdışı görüntüleyebilirsiniz.

6. AroundMe – Ücretsiz
Sonuç olarak gideceğiniz yere vardınız, şimdi de bulunduğunuz noktaya yakın yerlerdeki etkinlikleri öğrenmeye ihtiyaç duyuyorsunuz. Aradığınız bir banka şubesi/ATM, sinema ya da restoran olsun, AroundMe çevrenizdeki önemli noktaları göstererek büyük kolaylık sağlar. Ayrıca sunduğu çeşitlilik sayesinde bilinmedik yerleri keşfetmek, farklı gezi rotaları izlemek isteyen gezginler için de idealdir.

Restoran seçimi
7. Foodspotting – Ücretsiz
Bu uygulama restoran değerlendirme açısından öne çıkıyor çünkü sadece restoranı değerlendirmekle kalmıyor aynı zamanda o restoranın menüsünde bulunan yemekleri de tek tek değerlendirebiliyorsunuz. Değerlendirmeleri görmek, özellikle kalabalık menü seçenekleri olan restoranlarda ne yiyeceğinize karar vermekteki zorluğu biraz olsun hafifletiyor.

Tatil hatıraları
8. Pixlr-o-matic – Ücretsiz
Pixlr-o-matic, fotoğraflarınızda düzenlemeler yapabileceğiniz, kullanışlı ve pratik bir program. Pixlr-o-matic ile kayda değer fotoğraflar çekmek için kocaman bir objektifi olan devasa bir fotoğraf makineniz olması gerekmez. Akıllı telefonunuz ne güne duruyor!
 
Üst Alt