En iyi otomatik vites DSG,CVT,EDC hangisi?

DSG mi? CVT mi? EDC mi?

 • EDC Şanzıman

  Kullanılan: 0 0.0%
 • MMT (Multi Mode Transmission)

  Kullanılan: 0 0.0%
 • TCT

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Dualogic

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Easytronic

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Diğer (yazınız)

  Kullanılan: 0 0.0%

 • Kullanılan toplam oy
  3

en iyi otomatik vites hangisi?

en iyi otomatik şanzuman hangisi?

Sürüş deneyimleriniz Sikayet ve sorunsuzluk, sessizlik hissettirmeyen vites geçişlerini göz önünde bulundurarak Hangi Otomatik Vites, DSG şanzıman mı, CVT şanzıman mı? EDC Şanzıman mı ?

DSG Şanzıman

DSG otomatikleştirilmiş bir manuel şanzıman sistemidir. Avantajı vites geçişlerinde bir sonraki vitesi hazırda tutup vites geçişini çok hızlı yapmasıdır . Ama kısacası ; siz 1. viteste gezerken bu şanzıman çoktan 2. vitese takmış oluyor ve vites değiştirme komutunu alır almaz gecikme yaşanmaksızın vites değiştiriliyor.

CVT şanzıman

Honda markasının otomatik vitesler için geliştirdiği,vites geçişlerini hissetmediğiniz, metal bir kayışın, iç yüzeyleri konik bir çift kasnak arasında çalışmasıyla aracınızı hareket ettirebileceğiniz ve sarsıntısız araç kullanmayı sağlayan sistem sonsuz zamanlı vites değişimi de denilebilir .Yakıt ekonomisi ve ivmelenme konusunda 4 vitesli otomatik transmisyona gore daha üstün olduğu bilinir.

EDC Şanzıman

Konfor, Tutumluluk, Performans bir arada , EDC otomatik vites sürüş rahatlığı ve yakıt tüketiminde gösterdiği üstün ekonomi ile adını duyuran bir dizel otomatik vites çözüme ile adını duyuran 6 ileri vitesli
 

ALİUSTA

Ziyaretci
Böyle bir sorunun doğrudan bir cevabı yoktur. Çünkü farklı şanzımanın birbirine farklı üstünlükleri var.
Örneğin: CVT'ler genel olarak uzun ömürlü ve sorunsuzken yakıt verimliliği konusunda diğer rakiplerinin gerisindedirler. Renault'un dizel araçları için geliştirdiği EDC şanzımanlar çok iyi yakıt tüketim değerlerine sahipken belirli bir torkun (250 nm) üzerine çıkamamaktadırlar.

Bunun gibi pek çok örnek vermek mümkün.
 
cvt şanzumanı konusu 11. mesajında anlatmıştık. continously variable transmisssion kelimelerinin baş harflerinin kısaltmasıdır. Devamlı değişken şanzuman manasında. Eski mobiletler scooterlar bu şanzumanı kulllanır. Yeni bi şe sayılmaz yani.
YukseLL' Alıntı:
Yakıt ekonomisi ve ivmelenme konusunda 4 vitesli otomatik transmisyona gore daha üstün olduğu bilinir.
cvt kasnak kayış mekanizması olduğundan kayış esnemelerinden enerji kaybedilir. Geleneksel dişli şanzumanlarda böylebir kayıp yoktur. ANcak cvt en doğru devir oranını yakalama üstünlüğne sahip olduğundan belki bazen ekonomik sayılabilir.
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt