• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

En iyi Otogaz Lpg Dönüşüm sistemi hangisi?

En iyi LPG (otogaz) dönüşüm sistemi hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    7

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
en iyi otogaz 2019 , en iyi lpg 2019 , en iyi otogaz hangisi 2019 , en iyi lpg markası 2019 , en iyi lpg gaz hangisi 2019 , dünyanın en iyi lpg markası , en iyi otogaz 2019 , en iyi lpg hangisi 2019

Benzin fiyatları malum her geçen gün artıyor . Aracıma Lpg Otogaz taktırmak istiyorum
Sizce en iyi otogaz lpg dönüşüm sistemi hangi marka?

Bay X

Kıdemli
Üye
Prins,Teleflexs ve Brc en iyileri olarak göze çarpan isimler en iyisi Prins olarak kabul görüyor fakat servis ve fiyat aralığı baz alındığında Brc hem uygun hemde kalite açısından kullananlar tarafından memnuniyetle ifade ediliyor..Atiker sıralı sistem kullanan bazı arkadaşlarım var kimi memnun kimisi ise ara sıra aracı silkelediğini söylüyorlar..Prins elbetki en iyisi işin ustalarıda bunu söylüyor fakat fiyat farkıda bi o kadar yukarıda..Prins'in en önemli özelliği agresif bir sürücüyseniz performans artışı için çeşitli modlara sahip olması Ekonomi ve Performans mod gibi..

Prins kullanan Toyota,Honda,Wolksvagen kullanıcıları oldukça memnun kaldıklarını belirtiyor..

görünmezadam

Amatör
Üye
Sayın yüksel bende daha bu hafta taktırdım uzun araştırmalarım sonucu en iyi marka tartarini ancak çok yüksek fiyatı yüzünden pek tutulmadı. 2. sırada brc kaliteli olsun aracım performansta aynı kalsın diyorsan italyan malı olarak tercih ediliyor. Ancak ben zavolli taktırdım en yaygın ağa sahip sorunsuz ve fiyat olarak biraz daha uygun. Aracımın performansındada gözle görünür bir düşme olmadı. 1300 tl ye mal oldu 10 ay. Ancak ne taktırırsanız taktırın atikeri kimse tavsiye etmedi devamlı ayar istiyormuş bilginize...

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Sayın yüksel bende daha bu hafta taktırdım uzun araştırmalarım sonucu en iyi marka tartarini ancak çok yüksek fiyatı yüzünden pek tutulmadı. 2. sırada brc kaliteli olsun aracım performansta aynı kalsın diyorsan italyan malı olarak tercih ediliyor. Ancak ben zavolli taktırdım en yaygın ağa sahip sorunsuz ve fiyat olarak biraz daha uygun. Aracımın performansındada gözle görünür bir düşme olmadı. 1300 tl ye mal oldu 10 ay. Ancak ne taktırırsanız taktırın atikeri kimse tavsiye etmedi devamlı ayar istiyormuş bilginize...
Sevgili görünmezadam Aracınızın markası nedir? Daha önceki peugeot 206 aracıma atiker taktırmıştım 2 yıl kullandım hiçbir ayar ve sorun yaşamadım. Şimdiki aracım için yine atiker bayisine gittim ve atikerin toyota valvematik motorlar için yazılımı olmadığını söyleyerek bana Landirenzo lpg kitini önerdiler...

görünmezadam

Amatör
Üye
Valla yüksel bey benim arabam renault megane coupe 1.6 16Valf. Atiker bende ucuz diye istemiştim ancak kullanan arkadaşlarımın yanı sıra servisler bile önermedi tabiki bazı şeyler kısmet meselesi sizin ustanız iyidir birşey diyemem. En güzeli aynı aracı tüplü kullanan kişilere danışmak asıl doğru yolu onlar gösterebilir.
Birde aklınızda bulunsun bazı servisler (izmir için konuşuyorum) italyan malı tüp diyerek diğer parçaları yerli olarak kullanıyorlarmış fiyatta kar yapmak için onada dikkat edin . Saygılar....

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Valla yüksel bey benim arabam renault megane coupe 1.6 16Valf. Atiker bende ucuz diye istemiştim ancak kullanan arkadaşlarımın yanı sıra servisler bile önermedi tabiki bazı şeyler kısmet meselesi sizin ustanız iyidir birşey diyemem. En güzeli aynı aracı tüplü kullanan kişilere danışmak asıl doğru yolu onlar gösterebilir.
Birde aklınızda bulunsun bazı servisler (izmir için konuşuyorum) italyan malı tüp diyerek diğer parçaları yerli olarak kullanıyorlarmış fiyatta kar yapmak için onada dikkat edin . Saygılar....
Otogaza büyük zam !

TÜPRAŞ'ın LPG'ye (Likit Petrol Gazı) yaptığı zam pompaya yüzde 8.5 olarak yansıdı.

LPG dağıtım şirketi ve illere göre değişmekle birlikte yeni zam sonrası 1 litre LPG'nin fiyatı İstanbul'da 2.33 liradan 2.53 liraya, Ankara'da da 2.37 liradan 2.57 liraya yükseldi.

LPG Taktırmasakmı acaba?

Bay X

Kıdemli
Üye
Ne değişirki yarın suyla çalışan araba çıksa suyunda fiyatı artacak:)Şaka bir yana bu su işiyle Hyundai 550 km menzile sahip motoruda yaptı..Günümüzde en gelişmiş elektrikli otomobiller bunun çeyreğine bile zor erişiyor..Hidrojen ile elektrik enerjisi üreten 550 km yolu yanılmıyorsam sadece 4 lt hidrojen ile kateden bu yeni nesil motor geçenlerde NTV ekranındaydı üstelik bir Türk tarafından test edildi..Aracın motoru oldukça karmaşık hidrojeni iyonize edip su ve oksijen olarak ayrıştırıyor..tabi motor hala test aşamasında ve üzerinde çalışılıyormuş alternatif enerji olarak suyu ve oksijeni de birleştirip bedava hidrojen elde etseler fena olmayacak yoksa bu benzin,mazot ve lpg bizi yıkmaya devam edecek..

tunakan

Tecrübeli
Uzaklaştırıldı
bor'la çalışanı icat edildi ama buna emperyalistler izin vermezler. hele bor özelleştirilsin ondan sonra süratle üretilir.

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
bor'la çalışanı icat edildi ama buna emperyalistler izin vermezler. hele bor özelleştirilsin ondan sonra süratle üretilir.
Çok yakında Doğalgaz ile çalışan sistemler çıkacak Hatta bazı LPG Dönüşüm firmaları CNG sistemi var fakat piyasada doğalgaz dönüşüm istasyonlarının olmayışından dolayı yaygınlaşmadığını belirtiyorlar.

Bay X

Kıdemli
Üye
Çok yakında Doğalgaz ile çalışan sistemler çıkacak Hatta bazı LPG Dönüşüm firmaları CNG sistemi var fakat piyasada doğalgaz dönüşüm istasyonlarının olmayışından dolayı yaygınlaşmadığını belirtiyorlar.
Doğalgaz olayı aslında yeni değil Ankara ve İstanbul'da yıllardır var şehiriçi otobüs taşımacılığında kullanılıyor..Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye'leri bir dönem üzerlerinde 'Doğa Dostu' ibaresi bulunan yeşil renge boyanmış 93 model Ikarus marka otobüslerle bu konsepti denedi hatta E-5 karayolu üzerinde yerleşim alanlarından uzak Doğalgaz dolum istasyonları kurmuştu..Bu Macaristan yapımı hurda Ikarus'ların yeşilci olanları lüx muhitlerde fink atardı çevreleri temiz kalsın diye:)

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Aracıma Landi renzo lpg taktırdım ileriki günlerde yorumları mı burada sizlerle paylaşacağım...

Bay X

Kıdemli
Üye
Sanırım biraz web deneyiminiz düşük..

Web site scriptleri ile sitemizde sayısız argüman mevcuttur..Forum vBulletin script üstüne kuruludur ayrıca buna entegre olan portal görünümünü sağlayan extra bir script daha vardır onun adı vBadvanced'dır..Sitemize örümceklerin gelmesini sağlayan(Yanlış anlaşılmasın:)) Seo optimizasyonudur yani linklerimizi indexleyen,backlink v.s şeyler gibi unsurları gerçekleştiren yazılımın adıdır..Tabi bunca script ve yazılımı üzerinde tutan Sunucu(Hosting) yani barındırıcıdır, birde buna bir isim verelim yani site ismini sağlayan protokol Domain'dir..

vBulletin halen İnternet aleminde en çok kullanılan script'tir anket olan konularda cevap yazılmasa bile verilen her oy da konu otomatik en tepeye çıkar..

KOMANDO

Tecrübeli
Üye
251-516-330 -107- 118-56-40-43-141. rakamlar

son yazan $ubat ayinda bay X

Sayin adminler bu anket konusu neden sürekli en üste cikiyor...??? ( Ana sayfada )

Uzun zamandir oy kullanan yok, rakamlar yaklasik 10 gün öncesinin rakamlari..konuya en son yazanda 2 ay önce yazmis... ama kim hangi konuya cevap verirse versin dikkatimi cekti bu konu KISA süre sonra yine sanki biri oy kullanmis yada yorum yapmis gibi en üste cikiyor...?

Bana mi öyle geliyor....?

menote

Acemi
Üye
Lpg dönüşümü yaptıktan sonra igaz sensörü taktırmayı unutma. Gaz kaçağı olduğu zaman şoförü uyarıyor.

Üst Alt