• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

En İyi Medya Oynatıcılar

Okunuyor :
En İyi Medya Oynatıcılar

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
1 - GOM Player
en popüler oynatıcı denilebilir. ücretsizdir ve temel ses ve video codecleri beraberinde gelmektedir. bir kısmı bozuk olan dosyaların sağlam kısımlarını oynatabilir.

2 - VLC Media Player
çok gelişmiş ve çok sayıda ayar seçenekleri bulunmaktadır. dvdler için idealdir. ancak pek şık ve kullanışlı olduğu söylenemez.

3 - BSplayer
eskiden en popüler oynatıcı olamsına karşın son yıllarda tahtını kaptırmıştır. çok sayıda formatı desteklemektedir. kendisine has bir dış görünümü vardır. altyazı seçenekleriyle ön plana çıkmaktadır.

4 - PowerDVD
ücretlidir. ancak paraya kıyıp da satın alanları çok gelişmiş 3d özelliklere kavuşacaklardır. blue-ray ve dvdye tam destek vermektedir. video kalitesi olarak da en iyi görüntüyü veriyor denebilir.

5 - Winamp
mp3 oynatıcısı olarak en popüler olanıdır. ancak video oynatıcısı olarak pek tercih edilmez. son derece gelişmiş ve zengin bir dış görünüme destek vermektedir. 5.1 ses sistemlerini desteklemekte de en iyisi denebilir.

6 - Windows Media Player 12
işletim sistemiyle birlikte gelidiği için geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. internetten albümler hakkında bilgiler depolayabilir. ancak rakiplerine göre hantal olduğundan pek sevilmez.

7 - Media Player Classic
açık kaynak kodlu olduğundan bir çok codec paketiyle birlikte gelmektedir. sırf bu yüzden bile çok tanınır hale gelmiştir. kullanımı basittir ve hızlı çalışır. bu artılarından dolayı geniş bir kullanıcı grubu vardır.

8 - DivX Player
divx formatlarına tam destek vermektedir ve eskiden gelme bir alışmış kullanıcı topluluğuyla hala adından söz ettirir durumda.

9 - Zoom Player
çok şık bir tasarımı vardır. genelde bilinmeyen bir oynatıcıdır ancak bilenler ondan kesinlikle vazgeçmezler. çünkü çok hızlıdır. sistem kaynaklarını minimum seviyede kullanır ve çok hızlı yüklenir.

10 -QuickTime Player
kendine has formatı oynatmakla ünlüdür. eski sürümlerine nazaran kullanımı kolaylaştırılmıştır. sistemin bağlantı hızını kontrol ederek ona en uygun kalitede görüntüyü çekmenizi sağlar.
 

Masterlord

Kıdemli
Üye
listede bulunmayanlar
km player
real player

aslında liste baya uzun

yinede en bilinenler verilmiş

codec li windows media player hmn hmn hepsini açıyor
nadirde olsa hata verebilir
yanında 3 yada 4 tane daha media player yüklemek her zmn iyidir
 
Üst Alt