En iyi kamyon arkası yazısı kimin?

simqe

Kıdemli
Üye
İhbar üzerine polisin durdurduğu sivil kamyonda orduya ait 900 adet el bombası bulunmasının sırrı çözülemedi. İhbar mektubu açıklandı. Genelkurmay sessiz kaldı.

TARAF MI ÖZDİL MİAncak konu hala gazetelerin ve yazarların gündeminde Taraf gazetesi bugün sürmanşetten TSK'nın kamyonuyla dalga geçti. Kamyon arkası yazısıyla haberi veren Taraf "Bombaların ustasıyım darbelerin hastasıyım" başlığını attı. Benzer bir kamyon arkası yazısı da Hürriyet yazarı Yılmaz Özdil'den geldi."Rampaların ustasıyım kozmiklerin hastasıyım" Hangisi daha iyi kararını siz verin.

155'E ESRARENGİZ TELEFON
Ankara’da yol kestiler, Türk “Silahlı” Kuvvetleri’ne ait “silah” yakaladılar iyi mi... Manşetlerinden soruyorlar, bu “silah”ların Türk “Silahlı” Kuvvetleri’nde ne işi var! 155’e esrarengiz telefon geliyor mesela...
- Etimesgut tank dolu.
- Kimsiniz?
- Bir dost.

KAMYONLA BOMBA MI TAŞINIR

Ve, diyorlar ki:
“Kamyonla bomba mı taşınır?”

Ya neyle taşınır?

Bu sefer diyorlar ki:
“Sivil kamyonla mı taşınır?”

20 SENEDİR SİVİL KAMYONLA TAŞINIYOR
Birincisi, yeni değil, teee 1990’dan beri, yani 20 senedir sivil kamyonla taşınıyor. (Genelkurmay’ın bu konuda sana bilgi vermemesi ayıp gerçekten...) İkincisi, sivil kamyon kullanmasınlar ama, Erzincan’da askeri kamyonları test etmek için şurdan şuraya götürdüler diye, kamyonların komutanını “darbecilik”ten ifadeye çağırmadılar mı?

NİYE TRENLE TAŞINMADI
Bu sefer de diyorlar ki:
“Peki, niye trenle taşınmadı?”

Kardeşim, burası Almanya değil ki, her tarafın demiryolu olsun... İlla trenle getireceksen, mecburen Aydın’a kadar gene kamyonla taşımak zorundasın... Çünkü, Muğla’dan Ankara’ya tren yok. Aslına bakarsan, Muğla’da tren yok... Seni üzmek istemem ama, ray bile yok!

DALAMAN'DA İNEKLERİN ARASINDA TREN GARI
(Muğla’da hakikaten tren garı yok mu, dersen... Var. Dalaman Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün bahçesinde var!
Çünkü, Mısır Hidivi Abbas Hilmi Paşa ava çok meraklıymış... Dalaman o zamanlar ideal av yeri... Tapusu da Mısır Hidivi’nin...
1903 senesinde, iki tane bina ısmarlamış, “Dalaman’a av köşkü yapın, İskenderiye’ye de gar binası yapın” demiş. Yapmışlar... Ama küçük bi hatayla... Planları karıştırıp, garı Dalaman’a, av köşkünü İskenderiye’ye dikmişler... Şimdi gidin bakın İskenderiye’ye, tren yolunda av köşkü duruyor, Dalaman’da ineklerin arasında tren garı!)

PATLAT Bİ İHBAR MEKTUBU
Gülüyorsunuz ama, Türk “Silahlı” Kuvvetleri’nde “silah”ın ne işi var diye soran arkadaşlar, işte bunların torunları.
Ya da ne bileyim...
Patlatın bi ihbar mektubu:
“Mürted’e dikkat...
Uçakları da var bunların.”

haber3
 
Üst Alt