• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

En İyi 5 Kar Aracı

Okunuyor :
En İyi 5 Kar Aracı

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
2010'un En İyi 5 Kar Aracı

Yeni bir yılın ve kışın başındayız bu yüzden bütün kar motorsikleti firmaları – Yamaha, Ski-Doo vb. – yeni araçlarını piyasaya sürüyorlar. İster tek kişilik, ister iki kişilik olsun. Bu araçlarla karda gezmek ayrı bir zevk.

Bu araçlarla karda gezmek hem eğlenceli hem de çok riskli. Bu motorları size söylendiği gibi – eğer iki kişilikse tek binmeyerek -, her zaman kask takarak ve aracınızın koşullara uygun olduğundan emin olarak sürmelisiniz. Akıllıca ve dikkatlice kullandığınız zaman bu araçlar size yeni bir kış eğlencesi sunacaktır. AskMen Mynet olarak size 2010’un en iyi kar araçlarından 5'ini sunuyoruz.
Yamaha FX Nytro MTX SE 162

Tipik bir motor aracındaki ağır metal süspansiyonlar düz olmayan yollarda gidebilmenizi sağlar ancak dönüşleri zorlaştırır. Ama bu Yamaha FX Nytro MTX SE 162’de değişti. Dağ performansı için üretilen bu araçta o gergin süspansiyonlar nitrojenli emicilerle değiştirildi. Bu sadece aracın ağırlığını hafifletmedi aynı zamanda dar alanlarda ve derin karda yumuşak sürüş yapmanızı sağlıyor. Sınıfının en iyilerinden Genesis 130FI motoruyla zenginleştirilmiş bu araç dağlarda bir kral.

Fiyatı: 12,600$
Yolcu Sayısı: 1
Amacı: Dağ Performansı


Arctic Cat TZ1 Turbo LXR

Arctic Cat TZ1 Turbo LXR American Snowmobile dergisinden boşu boşuna sınıfının en iyisi ünvanını kazanmadı. 177 beygir gücü sayesinde çok güçlü olan bu araç aynı zamanda 4 zamanlı motoruyla muhteşem bir gezme aracı. Uzun sürüşler için tasarımlanan bu araç aynı zamanda Body Saving Ride Technology ile mükemmellikten bir adım daha ileride. Arkada bulunan süspansiyonu, çıkarılabilir yolcu koltuğu, gezi çantaları ve tam dijital göstergeleri ile bu araç 2010’un en rahat ve keyifli kararacı.

Fiyatı: 14,999$
Yolcu Sayısı: 2
Amacı: Gezi


Polaris 800 Dragon RMK 163

Derin karda ve dağda araç kullanmak istiyorsanız Polaris 800 Dragon RMX 163 tam size göre. Yastık gibi karda uçarak gitmesi yetmiyormuş gibi dik yokuşlardan aşağı kayma performansı ile döşenmiş olan bu aracın en önemli özelliklerinden biri ise dahili buz tırmıklarının olması. Bunlar aracın çevresine takılı olunca en zor koşullu yollarda bile çok rahat bir sürüş yapmanızı sağlıyor. 2010 kararacı serisinin en hafifi olan Dragon RMK 163 Walker Evans'ın amortisörleri sayesinde taşradaki sürüşleriniz yumuşacık olacak.

Fiyatı: 10,899$
Yolcu Sayısı: 1
Amacı: Derin kar


Ski-Doo Expedition SE

Ski-Doo Expedition SE’yle karlı bir dağdan inebilir yada bir arkadaşınızla haftasonu gezebilirsiniz, bu araç bütün bunları yapabilmeniz için gerekli motora sahip. Aslında engebeli arazide kullanılması için tasarlanan bu aracın önüne tampon koyulmuştur. Böylece aracın burnunu da korumuş oluyorsunuz. Bu SE koleksiyonundaki özelliklerden biri de özel boyası ve ısıtmalı GPS tutucusu.

Fiyatı: 11,799$
Yolcu Sayısı: 2
Amacı: Engebeli arazi


Yamaha RS Vector GT

2010’da beklenen kar araçlarından biri olan Yamaha RS Vector GT piyasadaki en etkileyici özelliklerden birkaçına sahip. Bu araca binenler canavar gibi bir motorla karşılaşacaklar. Yamaha RS vector GT’yi özel kılan sadece kuvvetli süspansiyonları ve motoru değil. Yamaha bu modeldeki bütün özellikleri yeniledi.

Fiyatı: 10,499$
Yolcu Sayısı: 1
Amacı: Bakımlı yollar

mynet.com
 
Üst Alt