• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

En ince En hafif En sağlam dizüstü... Lenovo ThinkPad X300

Okunuyor :
En ince En hafif En sağlam dizüstü... Lenovo ThinkPad X300

Lenovo ThinkPad X300

Hepimizin yakından takip ettiği teknolojik gelişmeler her gün bizi şaşırtıyor. Dizüstü pazarının ülkemizdeki en önemli temsilcilerinden olan Lenovo’nun ThinkPad serisi bilgisayar teknolojisi konusunda birçok ilke imza atmış durumda. Yeni seride bizlere performans ve inceliği sunan Lenovo ThinkPad X300; Intel Core 2 Duo işlemcisi, 13.3 inç ekranı, darbe ve düşmeye karşı koruma sağlayan kafes sistemi, 2 GB bellek kapasitesi, yeni sabit disk teknolojisi olan Solid State Drive (SSD) sürücüsü, inanılmaz 1.9 cm incelik ve 1.5 kg hafifliği ile piyasada yerini alıyor. Lenovo ThinkPad X300, yeni 7 mm inceliğindeki DVD yazıcısı istenirse çıkarılıp ilave pil takılarak toplam 10 saate kadar pil ömrü sunuyor.Suya dayanıklı dizüstü…

ThinkPad ailesinin en yeni üyeleri arasında gördüğümüz Lenovo ThinkPad X300 ultra ince yapısı ve hafifliğinin yanı sıra özel suya dayanıklı klavyesi sayesinde de kendisine hayran bırakıyor. Lenovo ThinkPad X300 bu özelliği ile klavye kısmının altında bulunan su akıtma kanalları sayesinde klavyeye dökülen suyu tamamen aşağıya boşaltıyor. Bu sayede dizüstü bilgisayarınızın klavyesine kazayla döktüğünüz su, bilgisayarınızın bozulmasına neden olmuyor. Bu özelliğin yanı sıra yazılımsal sorunlara karşı geliştirilmiş olan sistem ve veri kurtarma sistemiyle donatılmış olan Lenovo ThinkPad X300, virüslere karşı üstün bir koruma sistemine sahip.

Güvenlik ve dayanıklılıkta son nokta

Sağlamlık unsuru, bir dizüstü bilgisayarda aradığınız özelliklerin başında geliyorsa bu bilgisayara göz atmadan geçmeyin. Hafif ve ince yapısına rağmen çok sağlam bir yapıda üretilmiş olan Lenovo ThinkPad X300, bu özelliğini “Roll Cage’’ denen magnezyum alaşımlı kafes sistemine borçlu. Lenovo’nun geliştirdiği bu sistem sayesinde dizüstünüz darbe veya düşme sonucu meydana gelebilecek hasarlardan korunmuş oluyor. 80 kg. ağırlığındaki bir insanın üzerine çıkmasını bile kaldırabilecek dayanıklılıkta olan Lenovo ThinkPad X300’ün diğer bir özelliği ‘‘Aktif Koruma Sistemi’’ sayesinde sabit diskinizin korunup, verilerinizin kurtarılıyor olması. Darbe ve düşmelere karşı araçlarda bulunan ABS sistemine benzer bir görev gören koruma sistemi, sensorlar aracılığıyla olası darbelere karşı sabit diskinizi ve verilerinizi koruyor.

ThinkPad ürünlerinin sistem özellikleri, görselleri ve fiyat bilgileri için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Turkey Lenovo Selection
 
Üst Alt