En güzel damat kokuları

Dior/ Dior Homme

Tek kusuru uzun ömürlü olmaması. Açılışta lavanta, adaçayı ve bergamot, çok etkili bir temizlik etkisi yaratırken, süsen pudramsı yoğunluğuyla devreye giriyor ve bir süre sonra hafif makyaj malzemeleri kokuları alıyorsunuz. Bu makyaj malzemeleri kokusu konusu erkekleri korkutmasın. Bence kokuya katmış olduğu o hafif feminenlik oldukça yerinde. Ben kendimi koklamaktan alamadım, bir koku hem bu kadar kompleks, hem de sade olmayı nasıl başarabilmiş. Pek çok ünlü kritikle bu noktada hemfikirim. Son zamanlarda yapılmış en iyi parfümlerden biri.

Maalesef Intense versiyonunu denemedim. Ancak, orijinalinden farklı olarak, daha kalıcı, yoğun ve o makyaj kokusundan arınmış olarak tarif ediliyor.

Tom Ford/ Tom Ford For Men

Tom Ford'un, bu parfümünün reklam kampanyasını görmediyseniz eğer, kokuyu denemeden bakmanızı tavsiye etmiyorum. Pek çok kişi için rahatsız edici olan bu reklam kampanyası, tabii ki de Terry Richardson imzası taşıyor.

Turunçgillerle açılışı yapan bu koku, kısa bir süre sonra yerini, biberlerin burnu yakan kokusunu yumuşatan portakal çiçeğine bırakıyor. Amber ve paçuli ile daha miskli bir havaya bürünüyor, derinlik kazanıyor. Kaliteli içeriklerle yapılmış hoş bir koku olarak karşımıza çıkıyor.

Dolce Gabbana/The One For Men

The One, duyulara hitap eden, baharatlı bir koku. Klasik anlayıştan ilham alınarak tasarlanmış, modern bir koku. Tene yakın tabir edilen kokulardan. Baharatlı bir koku olmasına rağmen, o sivri, keskin oryantal tarzda kokular almıyorsunuz. Tam tersine daha temiz, hijyenik bir havası var The One'ın...

Matthew McConaughey'i her zaman görmeye alıştığımız, spor yapan çıplak halinin tersine, bu kampanyada tertemiz, beyaz gömlekler içinde görüyoruz. Şık ve etkili, son zamanlarda çok tercih edilen bir parfüm.

Tom Ford/ Grey Vetiver

Tüm bu seçeneklerin içinde favorilerimden Grey Vetiver. Vetiver, Hindistan'da yetişen bir tür tropikal ot. Pek çok parfümde karşımıza çıkan vetiveri, Tom Ford, tam da kendi imajına uygun bir şekilde, kaba kısımları traşlanarak, rafine bir tarzda bize sunuyor.

Tom Ford vetiveri, diğer en sevdiği iki şeyle bağdaştırıyor; para ve güç. Baştan sona vetiverin güçlü notasını hissediyorsunuz. Klas, sofistike bir koku.

İngiltere'den sonra Almanya'da Duftstar'da en iyi erkek parfümü ödülünü aldı. Umuyoruz Amerikan Fifi ödülünün de sahibi olur.

Yves Saint Laurent/ La Nuit de L'Homme

'The Night of the Man' yani 'Gecelerin Adamı' ismi evlenecek bir adam için uygun kaçmasa da, ben bu gece için uyar diyorum. Karanlık, gizemli, güçlü, elegan, sofistike ve zengin... İşte bu koku için söylenenler!

İçerikleri incelediğimizde, birbirine zıt notalar kullanıldığını göreceksiniz. Kakule ve bergamot; baharat ve turunçgiller. Sedir ve lavanta; ağaçsı ve floral. Vetiver ise burada amberimsi, balsam kokusunu hissettirirken; kumarinin( tonka fasulyesinin içinde bulunan bir bileşik) vanilyamsı bir hissi var. Çok başarılı bir şekilde biraraya getirilmiş bir gece parfümü. Denenmeli..

Jean Paul Gaultier/ Fleur du Mâle

Charles Baudelaire'in Kötülük Çiçekleri, şu ana kadar benim gördüğüm ikinci kez bir parfüme ilham oluyor.

Çiçek dediğiniz zaman, erkeklerin kendilerini biraz geri çektiklerini görüyoruz. Bayanlar ise bu parfüme bayılıyorlar, hatta kullanıyorlar. Çok fazla eleştiri almış olsa da, bu parfüm Avrupa'da oldukça popüler.
 
  • Etiketler
    damat kokuları damat parfümleri dior homme dolce gabbana erkek kokuları jean paul gaultier klasik kokular tom ford for men
  • Üst Alt