En Güvenilir Yatırım Aracı Hangisidir?

En Güvenilir Yatırım Aracı Hangisidir?

 • Döviz

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Vadeli Mevduat

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Borsa

  Kullanılan: 0 0.0%
 • diğer..

  Kullanılan: 0 0.0%

 • Kullanılan toplam oy
  2
En Güvenilir Yatırım Aracı Hangisidir?,En güvenli yatırım hangisi?,En iyi yatırım aracı hangisi ?

Geleceğimizi garanti altına alma çabası bizlere sürekli birikim yapma gayreti veriyor. Bugün hemen hepimiz yatırım konusunda oldukça istekliyizdir. Sahip olduğumuz parayı doğru kullanarak değer kazanmasını isteriz, ancak bunun için belirli bir çaba gerekiyor.

Yatırım yapmak aslında sahip olduğumuz paraya değer kazandırmanın en kolay yoludur. Ancak neye yatırım yapılmasının daha çok kazanç getireceği tartışması her zaman merak uyandırmıştır.

Bu durumda yatırım yapmak isteyenler parasını neye yatırmalılar?
 
İnsandan insana değişir. Bana göre bu dünyada faydasını görmüşsem o yatırım benim için için iyi yatırımdır. Kimi insan araziye yatırım yapar ama hayatında ne eker, ne biçer, nede satar çocuklarına bırakır ölür gider, sonuçta parasını verdi ama faydalanamadı.
Bazı i,nsan eğitime yatırım en iyi yatırım der ve iki yaşındaki abuldamaya çalışan yavrucağa şöyle bir bakar bu çocuğu okutacağım diye kendi kendine söz verir, fakat çocuk hiçbirşeyden habersiz oyuncağına ulaşmaya çalışmaktadır. Çocuk okutulur iyi bir meslek sahibi olur fakaaat mesleğini yapmaz müzisyen olur yatırım boşa gider.
Bazısı en iyi yatırım mutluluk aşk der ailesini eğitimini herşeyi bir kalemde siler gider aşkının peşinden
sonra bir bakarki yalanların peşinden koşmuş yatırım gene boşa gitti.
İyi bir yatırımcı olmak için ileriyi görebiliyor olmak lazım, fakat kimse ileriyi göremiyeceğine göre Allah hayırlı olanını versin.
 
En iyi yatırım aracı bence Beyin'dir..

Onu kullanmayı bilen muhakkak kazanır..

Eskisi gibi araç alıp satmak veya gayrimenkule yatırım yapmak kazanç getirmiyor..Döviz,altın,tahvil,bono,hisse bunlarında getirisi az..

Ülkemizde orta ölçekte yatırımlar kazanç getirmekte..El atılmamış sektörleri keşfetmek ve Kobi çatısı altında teşvikle bu işe girişenler hep kazanıyorlar..Örneğin stropiyer imalatı yapan makineler fiyatları açısından oldukça hesaplı bu işe girişecek birisi veya günümüzdeki CNC teknolojisi sayesinde her türlü makine her türlü sektörel faaliyetlerde kullanılabiliyor..Kısacası keşfedilmemiş sektörlere girişim hamlesi yapan yatırımcılar hep karlı çıkıyorlar..İlk etapta fabrika sahibi olunmuyor ama küçük çaplı atölyeler kısa zamanda büyüyor..

Yatırım diyince geniş ölçekli bakmak gerekiyor..Alışılmışın dışındaki yatırımlar muhakkak kazandırır...
 
bir evladınız varsa gönderin çine yoksa bir evlat edinin yine gönderin çine en büyük yatırım çinde 2 yılda çince öğrenip çinliler ile ara yapıp çinden istediğiniz malı istediğiniz fiyata getirebilirsiniz benim 4. ayım benm gibi gelip 2sene çince öğrenmiş insanlar sermayesiz yaptıkları işlerden aylık 2bin doların üzerinde para kazanmaktalar sadece çince bilip tercümanlık yapmak ise aylık 1000 doların üstünde para kazandırıyor.
biraz uyanıksanız ve paranız varsa burdan 1 liraya alıp türkiyede yahut başka ülkelerde 10 liraya satabilirsinz.
 
Türkiyede yatırıma iki şekilde yön vermek gerek;

1_ Eğtime yatırım yapmak (Her aile çocuğuna iyi bir egitim vermeli.)

2_İstanbulda 500 m2 üzeri arazi yatırımı yapmali.Gelecekte zenginlik sağlar.(yalnızca istanbul)
 
Güzel bir anket olmuş fikir alma açısından ama bana kalırsa bir yatırıma güvene bilmek için yatırım aracını etraflıca tanımak bilmek gerekiyor. Borsayı hiç bilmeyen biri için Borsa kesinlikle güvenilir olmaz. Sürekli altın alıp satan biri içinde altın yatırımı daha güvenli olur. Şahsi düşüncem bu yönde.
 
 • Etiketler
  en güvenli yatırım yatırım aracı
 • Üst Alt