• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

En Çok Kullanılan FTP Programları

Okunuyor :
En Çok Kullanılan FTP Programları

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
En İyi FTP Programları,en iyi ftp programı hangisi ?,En Çok Kullanılan FTP Programları

FTP veya Dosya Aktarım Protokolü, kullanıcıların bir TCP/IP tabanlı ağ üzerinden bilgisayarlarda bulunan dosyaları, transfer etme, taşıma, kopyalama veya senkronize edebilmelerine olanak sağlayan bir ağ protokolüdür. Web yöneticisi iseniz web sitenize ya da blog sunucularına dosya yüklemek veya indirmek için FTP programlarını kullanıyorsunuzdur.Windows için En İyi FTP programları;

FileZilla
Bilinen ücretsiz en iyi FTP programları arasında Windows için mevcut en popüler FTP programıdır.Kullanım kolaylığı ve özellikleri açısından hızlı ve güvenilir bir FTP, FTPS ve SFTP çapraz-platform istemcidir. IPv6 desteği ile gelen FileZilla FTP programı 4GB ve üstü büyük dosyaların aktarımını desteklemektedir.

WinSCP
WinSCP Windows için açık kaynak kodlu bir sftp, scp, ve ftp istemcisidir. Ana işlevi, yerel ve uzakta olan iki bilgisayar arasında dosya transferidir ve WinSCP komut dosyası ve temel dosya yöneticisi işlevini de sunmaktadır. SSH şifreleme, etkileşimli klavye, public key ve Kerberos (GSS) kimlik doğrulaması için desteği bulunmaktadır.

FireFTP
Dosya transferi işlerinizi tarayıcınızdan çıkmadan halletmekmi istiyorsunuz? FTP’ye tarayıcı üzerinden erişmek biraz garip gelse de, FireFTP kullanım kolaylığı ve sunduğu özelliklerle oldukça başarılı. Birden fazla siteyi yönetip, SSL/TLS şifreleme sisteminden faydalanabileceğiniz programda, uzaktan erişim imkanı da mevcut.
 
Üst Alt