• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

En beğendiğiniz tatlı ve pasta ürünleri

tunakan

Tecrübeli
Uzaklaştırıldı
Profesyonel olarak üretileceği için samimi görüşlerinize ihtiyaç vardır. beğendiğiniz, hoşluğundan emin olduğunuz; yaş pasta, tatlı ürünlerini tarifleri ile yazarsanız çok memnun olurum. konu da sınırlama yoktur, dondurma vs. ile üretilenler dahildir.

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Hmmm Cupcake çeşitleri çok gider eminim büyük küçük kimsenin hayır diyemiyeceği minik lezzetler..
Bak mesela bunlar gibi süslü püslü,kremalı kekler ayrıca bunlarıda ben yaptım.:)

IMG_2302.jpg

İ

İNCİ

Ziyaretci
Alman Pastası

1 su bardağı, süt
1 çay bardağı, su
2 tane yumurta
yarım paket yaşmaya
5 yemek kaşığı tozşeker
150 gr. margarin
1 tatlı kaşığı. mahlep
alabildiği kadar un

Kreması için :

2 yemek kaşığı, nişasta
2 yemek kaşığı,un
2 yumurta sarısı
3 su bardağı, süt
1 paket vanilya
1 paket labne peynir
1 su bardağı. toz şeker
Üzeri için:
pudra şekeri
kakao

Alman Pastası Tarifi:

Öncelikle, mayayı karıştırma kabına alalım üzerine ılık su alıp karıştıralım sütü ilave edelim karıştırmaya devam edelim. Sonra sırası ile 2 tane yumurtayı kıralım, karıştırmaya devam edelim. Mahlebi ilave edelim, eritilmiş margarini de ilave edelim karıştıralım. Son olarak, alabildiği kadar un ilave edip, kulak memesi kıvamında bir hamur elde edelim. Kıvama gelen hamurdan eşit boyutta bezeler koparalım, elimizle yuvarlak bezeler yapalım, bezeleri tepsiye dizelim elimizle hafifçe bastıralım. Mayalanması için, bir süre bekletelim.
180 derecelik ısıda pişmeye bırakalım.
Biz bu arada kremasını hazırlayalım, bunun için tencereye sütü alalım, üzerine nişastayı, vanilyayı, unu ve şekeri ilave edelim sürekli karıştıralım fazla ısınmadan, 2 yumurta sarısını katalım karıştırarak kıvama gelene kadar pişirelim. Ocaktan aldıktan sonra, labne peynirini ilave edelim iyice karıştıralım.Pişen Alman Pastasının, üzerlerinin den keselim, içine aldığı kadar krema koyalım. Yıkayıp, soyduğunuz kiviyi dilim dilim keselim ve pastayı süslemek için kullanalım. üzerine bol pudra şekeri serpelim servise sunabiliriz.

Tiramisu tarifi

Tiramisu malzemeleri:
2 katlı kakaolu pasta tabanı
1 paket labne peyniri
1.5 su bardağı süt
2 yumurta
1 çay bardağı toz şeker
2 yemek kaşığı un
1 paket vanilya
1 yemek kaşığı granül kahve
1 su bardağı su
Üzeri için
Kakao
Rendelenmiş çikolata

Tiramisu nasıl yapılır :
Sütü, unu, yumurtayı, şeker ve vanilyayı karıştırmak suretiyle orta ateşte muhallebi kıvamında pişiririz. Soğumaya bırakırız. Labne peynirini içine ekleyerek mikserle çırparız. Kek tabanından 8 cm’lik çember ile 4 yuvarlak parça keseriz. Granül kahveyi sıcak su içinde eritiriz. Kalıpların tabanına bir kek parçası yerleştirip kahveli su ile ıslatırız. Üzerine krema ekleriz. Tekrar kek yerleştirip işlemi tekrarlayıp, 1 gece buzdolabında bekletiriz. Pasta üzerine kakao serpiştirip kalıptan çıkartırız. Rendelenmiş çikolata ile Tiramisu üzerini süsleyip servis yaparız.

Alman pastasını denemedim ama hazır alıp çok yemişliğim var.:) Çok sevdiğim bir pastadır. Tiramisu tarifini ise denedim çok güzel oldu.

Üst Alt