Empıre state operasyonu 3

GERONIMO USAME BİN LADİN VE 3 ULUSLARARASI 11 EYLÜL:

1979 YILI
11-9-1990
11-9-2001
11-9-2012

1979 senesi ve 3 uluslararası 11 Eylül 1990, 2001 ve 2012.

Geronimo Usame bin Ladin, dolaylı ya da doğrudan bu 4 önemli tarihte mutlaka vardı.

11 yılda bir tekrarlayan uluslararası 11 Eylüller asla Geronimo Usame bin Ladin’siz olmadı ve de olamaz.

Diğer 11 Eylül’ler ise ulusal. Onların Geronimo Usame bin Ladin’le bir alakası yok.

O sanıldığı gibi El Kaide lideri ya da basit bir Mossad ve CIA ajanı değil. Çok daha önemli bir aktör. Ne 13 Aralık 2007’de absürt bir böbrek yetmezliği rahatsızlığından ölmesi ne de 1-2 Mayıs 2011’de barbarca öldürülmesi söz konusu bile olamaz. Çünkü O, CIA ve Mossad’ın gizli yöneticisi.

1979 Yılı:
Irak, Afganistan ve İran’da değişim yılı.
Irak’ta Saddam Hüseyin başa geçti. İran’da Şah Rejimi devrildi ve İslam Rejimi kuruldu. Humeyni sürgünden ülkesine döndü.

Ve Afganistan. Afganistan Hükümetinin daveti üzerine, Sovyetler Birliği ülkeye girdi. Usame bin Ladin, Rus askerlerle savaşmak üzere Afganistan’a gitti.

1990 Yılı:
41. ABD Başkanı baba George Herbert Walker Bush iktidarda. 11 Eylül 1990’da, Başkan Bush Kongrede “Yeni Dünya Düzenine Doğru” konuşmasını yaptı.

Irak diktatörü Saddam Hüseyin’in ordusu Kuveyt’i işgal etti. Usame bin Ladin, Suudi Arabistan’a yardım teklifinde bulundu. Kendisinin ve örgütünün sınırları koruyabileceğini belirtti. Kral Faysal onu dinlemedi, ABD’den yardım istedi. Bu da bin Ladin’i sinirlendirdi.

Gerçekse kesinlikle böyle değil. Tarih, güçlülerin yalanlarıyla doludur. Olması gereken neyse o olur. Kral Faysal, asla bin Ladin’e (ya da gerçek adı neyse o kişiye) diklenmeye cesaret edemez. Bunun bedelinin ağır olacağını en iyi o bilir.

2001 Yılı:
43. ABD Başkanı oğul George Walker Bush iktidarda.

11 Eylül 2001. Usame bin Ladin’den en fazla bahsedilen yıl. İkiz Kulelere ve Pentagon’a yolcu uçaklarıyla saldırı düzenlendi. İkiz Kuleler yıkıldı, binlerce kişi öldü. Son uçak bir araziye çakıldı. Bin ladin, Afganistan’a savaşa gidişinden 22 yıl aradan sonra bu kez ABD’ye savaş ilan etti.

Usame bin Ladin’in ABD’ye saldırması pek -hatta hiç- mümkün değil. Çünkü MOSSAD ve CIA’yle bağlarının kuvvetli olma ihtimali yüksek. Hatta onların kuruluşlarına bile şahit oldu. 18 Eylül 1947 ve 13 Aralık 1949.

1 ve 2 Mayıs 2011. Usame bin Ladin’in öldürüldüğü ve cesedinin denize atıldığı Başkan Obama tarafından ilan edildi.

2012 Yılı:
11 Eylül 2012. Bin Ladin 1-2 Mayıs 2011’de öldürüldü. Hâlâ bin Ladin unutturulmuyor, halkın hafızası sürekli taze tutuluyor. Medyada onunla ilgili haberler hiç eksik olmuyor: Pakistan’daki evi, eşleri ve çocukları, bu kadar süre nasıl kaçabildiği, 2012’de serbest bırakılan koruması vd…..

Artık Geronimo Usame bin Ladin ölü. Tehdit etmesi, video aracılığıyla birşeyler söylemesi mümkün değil.

No Easy Day: The Firsthand Account of the Mission that Killed Osama bin Laden, Mark Owen takma isimli kişinin yazdığı kitap önce 11 Eylül’de piyasaya çıkacak dendi, sonra 4 Eylül’de satılmasına karar verildi.

11 Eylül akşamı ise, bir film yüzünden Ortadoğu karışmaya başladı. Film 3 isimliydi. Filmin ikinci ismi ‘bin Ladin’in Masumiyeti’ idi. Mısır ve Libya’da göstericiler??? ABD konsolosluklarına saldırdılar.

ABD’nin Libya Konsolosluğunda 1 büyükelçi + 3 konsolos çalışanı öldürüldü.

1979’un ve 3 Uluslararası 11 Eylül’lerin ortak ismi Usame bin Ladin. Bu da, onun kolay kolay harcanamayacağının kanıtı.

Onu yakalama operasyonuna önce ‘Geronimo Operasyonu adı verildi, sonra rahatsızlıklar artınca isim değiştirildi. Peki neden Geronimo ismi?

Asıl konu da bu. Bu korkunç gerçek gelecekte bir gün tüm dünyaca öğrenildiğinde, bildiğimiz ve ezberlediğimiz dünya tarihi baştan sona değişecek. Tüm dünya çok daha dehşet verici gerçeklerin varlığını öğrenecek.
 
Üst Alt