Emekli Maaşı Başka Bir Bankaya Nasıl Taşınır?

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Emekli Maaşı Başka Bir Bankaya Nasıl Taşınır?,Emekli Maaşı Banka Değişikliği Nasıl Gerçekleştirilir?,Başka Bankaya Emekli Maaşı Nasıl Taşınır?

Emeklisiniz fakat emekli maaşınızı aldığınız bankayı değiştirmek istiyorsunuz. Nüfus cüzdanınız ile birlikte maaşınızı taşımak istediğiniz bankaya gidip, maaş hesabınız taşıma işleminden sonra siz o bankanın ATMsinden maaşınızı çekebilirsiniz. Bu nedenle bazı bankalar emeklilere maaş taşıma kampanyaları düzenlemektedir. İşte emekli maaşı aldığınız bankayı değiştirmek için yapmanız gerekenler:

-SSK emeklileri tercih ettikleri bir bankanın şubesine giderek, emeklilik maaşını taşımak istediğini belirterek talimat vermelidir.

-SSK emeklileri için istediğiniz bankaya gidip, talimat vermeniz yeterli olacaktır.

Bağ-kur ve Emekli sandığı emeklileri için;

-PTT şubelerine T.C. Kimlik numaranızın bulunduğu kimlik ile şahsen müracaat ederek e devlet şifre zarfınızı temin ediniz.

-E-devlet şifreniz ile e-Devlet Kapısı Devletin Kısayolu | www.türkiye.gov.tr web sitesine giriş yapıp, kurumlar listesinden Sosyal Güvenlik Kurumunu seçiniz. Açılan bölümde SSK için 4A, Bağkur için 4B, Emekli Sandığı için 4C başlığı altındaki Banka ve Adres Değişikliği seçeneğinden maaşınızı almak istediğiniz Banka Şubesini seçiniz.

-Sistemdeki banka değişiklik talebiniz SGK tarafından sonuçlandırılacaktır. Talebinizin sonuçlanma tarihi değişiklik talep tarihinize göre değişmekle birlikte yaklaşık bir sonraki dönem maaşınız seçtiğiniz banka şubesindeki hesabınıza yatırılacaktır.
 
Üst Alt