• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Elektronik Kaynaklar.....Kitap

karafetva

Tecrübeli
Üye
Morris Mano.......Sayısal Tasarım
Bir elektrik sinyal girdisine göre istenilen çıkışı verebilecek mantıksal tasarımı, sayısal haritaları, bilgisayar vb mantığını içeren kitap.
Gayet kapsamlı görüntüsüne rağmen girişinde "teknik liseler" için çevrildi tipi bir ibare vardı. Sonra Hacettepe hocası tarafından yazılmış bilgisayar mühendisliği kitabını gördüm ki bu kitaptan alıntılar yapmış ve bu kitabın bir bölümü sayılabilir ufaklıkta.
Yani Morris Mano nun kitabı teknik lise için çevrilirkn kapsamı anlaşılamamış anlaşılan.

karafetva

Tecrübeli
Üye
Kitap değil not bu yazdığım Erol Tahir Erdal isimli web alemine Pic Basic Pro Öğreniyorum yazı dizisini hediye etmiş forum fenomeni. Kimya mühendisi mi neydi. Herkese de mail ile yanıt verdiği intibaını oluşturuyor, alçakgönüllü.

Notlar samimi birer kaynak

karafetva

Tecrübeli
Üye
İlk mesajımdaki Morris Mano nun kitabını inceledim. Ama ilk mesajımda bahsettiğim kadar değilmiş. Hele sıfırdan başlayanların öğrenmesi için sayılmayacak bi kitap.

karafetva

Tecrübeli
Üye
Hobi Elektronik........Devrim Çamoğlu
Dikeyeksen Yayınları ...... www.dikeyeksen.com , merkez@dikeyeksen.com
Tamamını incelemiş değili. Yazar diğer elektronikle alakalı kitapların yeni başlayanlara teorik bilgi vermekten yoksun olduğunu kendi kitabının ise teoriyi boş geçmediğini söylüyor ama kitaptaki anlatımları birbirine tam olarak bağlantılı sayılmaz. Tv nin bulunuşundan transistörün icadına kadar geniş yelpazeyi kapsıyor olsa da tam olarak anlaşılır sayılmaz her işlenen kısım.
Yalan makinası flip flop gibi ilgi çekici devre uygulamaları da kitap içeriğindedir.

Üst Alt