Elektronik istihbarat

ELEKTRONİK İSTİHBARAT

İstihbarat örgütleri; dünya pazarlarında rekabet eden uluslararası şirketler, organize suç örgütleri hatta sıradan vatandaşlar bile bugün teknolojik yöntemlerle bireylerin ya da kurumların iletişimine müdahale edebilmektedirler.

Gelişen teknoloji; bireylerin adam adama markaj yöntemiyle izlenmesi metodu yerine teknik takip ya da elektronik harp denilen metotları öne çıkarmıştır.

Elektronik takip, İşitsel takip, (taşınabilir minyatür vericiler, telefon dinleme aygıtları, gizli mikrofonlar ve kaset kaydediciler).
Görüntülü takip (fotoğraf makineleri, kapalı devre ve kablolu televizyon, gece görüş araçları veya uydular) ve
Algılayıcılarla takipte ise, manyetik algılayıcılar, sismik algılayıcılar, gerilim algılayıcıları, kızılötesi algılayıcılar ve elektro manyetik algılayıcılar kullanılmaktadır.

Silahlarımıza hedef saptırılabilir.
Atış kontrol sistemlerimizin modernizasyonunun asla İsraile yaptırılmamalıdır. Atış kontrol sistemlerimizin modernizasyonunun zulüm ile anılan ülkelere yaptırmak büyük yanlıştır. Motor yurtdışından zaten temin ediliyor. Montajı burada yapılacaktır. Yani büyük bir sorun olmaz. Bu sistemler programlanabilir. Yani bizim bilgimiz dışında yazılımlar ve programlar yüklenirse bir savaş durumunda verilen sinyaller ile hedeften sapması sağlanabilir. Diğer taraftan sinyaller aracılığıyla hareketleri modernizasyon yapan ülke tarafından kontrol edilebilir. Hedefler vurulmaz, komuta kontrol sistemleri bir yerlere kod gönderebilir. O bir yerlerde terör ile anılan İsrail olunca tehlikenin boyutu iyice artmış olur.

Savunma sanayimiz bunun üstesinden gelir.
Atış kontrol sistemi elektronik optik esaslı olup tankların en önemli ve teknolojik yeridir. Bu daha önce tank modernizasyonu kapsamında İsraile yaptırılmıştı. Oysa Türkiyede bu teknoloji mevcuttur. Savunma firmalarımız bu işin üstesinden gelecek durumdadır..
Türkiyenin bu elektronik araç ve gereçler açısından 1951 yılında NATOya girmesi ile birlikte ABD askeri ağına fiilen girdi. Türkiye göbekten İsrail, ABD ve İngiltereye bağlanmıştır.

Komple bir paket olarak başta tank modernizasyonu olmak üzere araçlarımızın bakım onarımları emperyalist ülkelere yaptırılmamalıdır.

Şifreler ellerinde
NATO doğrultusunda yapılan askeri anlaşmalar ile teknik donanım haberleşme ve tüm iletişim faaliyetlerinin ortak NATO şifreleme sistemine göre şekillenmiştir.
Ağırlıklı olarak hava ve deniz araçlarındaki yazılımlar ABD firmalarınca dizayn edilmiştir. Türk yazılım firmaları bu konuda yer almamıştır. 1990dan sonra ise İsrail teknoloji transferi ile özellikle hava kuvvetlerinde elektronik mekanizma İsrail teknolojisine dayanmış kara birliklerinde ise tank modernizasyonu İsraillilere verildiği için tank atışlarındaki mekanik yapı şifreleme kodu yine İsrailin eline geçmiştir..

İnsansız uçak anlaşması da belli ülkelerle yapılmıştır.
2005 yılında ise insansız uçak anlaşmasının da İsrail ile yapıldı. İsrail ve ABD insansız uçak olayını Lübnan, Filistin, Irak ve Afganistanda uygulamaktadır. Sadece iddia edildiği gibi bir coğrafi alan fotoğraflaması için değil silah ile donatılarak yerdeki hedefleri de yok etmektedir. Irakta birçok kişi bu yolla katledilmiştir..

MİTin araç gereçlerinin de ülkemiz için risk oluşturan gizli servisler tarafından sağlanıyor.

MİTin tüm istihbarat araç gereçleri tamamen İsrail-MOSSAD, ABD-CIA, İngiltere-MI6 ağına göre dizayn edilmiştir. Dolayısıyla TSKnın, Emniyet Teşkilatının ve MİTin ABD, İngiltere ve İsrail elektronik ağı içinde olduğu bir durumda bunlardan ayrı bir şekilde hareket kabiliyetimiz yoktur. İşte Türkiyenin elini kolunu bağlayan budur. Türkiye hareket edememektedir. Askeri casus uyduları ile Türk güvenlik güçlerinin hareket alanı belirlenebilmekte koordinatları tespit edilebilmekte ve PKKya rahatlıkla yansıtılabilmektedir.

Güvenlik kuvvetlerinin büyük kayıplarının nedeni budur. Ulusal yazılım için ASELSAN artık devreye sokulmalıdır.

Dış güdümlü elektronik sistemlerinin kontrol dışı bırakılacak, uydu müdahalesini bertaraf edecek yeni elektronik sistemleri geliştirilerek silahlı gücümüz millileştirilmelidir..

Günün Sözü: Olan biteni doğru kaynaktan öğren ki yanılmayasın.

Nurullah AYDIN
7 Mayıs 2016-ANKARA
 
Peki kim sebep oldu bunlara? Adnan Menderes i yok eedilmesinden sonra başa gelen inönüler ecowithler ? Ya da mecburen laik-demokratik olanlar o mecburiyetin aslında bu olduğunu bilebiliyorlar mı?

Hanefi Avcı kitabında çok pahalı aletlerin emniyette olduğunu ama daha nasıl kullanıldıklarını dahi bilmediklerini yazıyordu. Bu devlet çok uğraştı insanlar için.
Elektronik takipte ise insan beyninin yaydığı frekansın tespit edilerek o frekanstaki kişinin bizzat hiçbir araç olmadan takip edildiği de mevzuydu. Ama eski mevzu. Hatta İngiltere deki tv vergisini ödemeyenlerin tespit edildiği bir uhf verici tipinin modifiye edilerek bu beyin frekansı tespitinde kullanıldığı da mevzu. İngiltere de tv izleyenler için vergi vardı. Şu zamanda ne alemde bilmem. Ama evinde tv izleyen nasıl tespit edilebilir? İşte bu alet duvarlar arkasında bir tv çalıştığını tespit ediyor.

Çakal diye film vardı. Küçücük bir band yapıştırılıyor birine ve artık izlenebiliyor o kişi.

Onca aselsanlı ve ya paravan isimli firma ile devlete hizmet den kişi yok edildi. Bir komutan "şifreyi çözdüler yazılımı yaptı bunlar" demişti. İntihar trafik kazası... Bir tanesi evli idi. Kocası cuma namazına gittiği esnada bu kişi banyoda kalorifer peteğine asılı bulundu. Akrabaları psikolojik derken, biz bir eve hiç iz bırakmadan girilebileceğini anlattığımızda onlar da tereddüt etmişlerdi.

Erbakan : "düşmanın savaş gemisi bizimdir. Ele geçirebiliriz teknolojik olarak. İnanmıyor musunuz? Yoksa benim bi teknik profesör olduğumu bilmiyor musunuz?" demişti. Bombaları sahiplerinin elinde patlatabiliriz. uygun bir mekanik frekans vb. Mekanik titreşimin odaklanması.

Ayrıca şu pkk lı vb teröristler iki üç kişi büyük karakolları vb yerleri rehin alabiliyorlar. Uzaktan siluetleri görünse polisler felan kaçıyor emniyete... Halbuki o teröristler dışarıda bizlerin arasında.....
Küçük bir tank yapsak, bu terörist saldırılarda teröristin yanına yollasak? Tank nişan alıp ateş de edebilir ve ya direk patlayabilir de? Kamerası felan olur, uzaktan kumanda hatta (elektronik olarak) ele geçirilmemesi için dışarıdan elektronik olmayan bizim yollayacağımız bir uyarı ile de patlamasını sağlayabiliriz. Yön verilmesini de bu biçimde dış uyarıya bağlayabiliriz. Sağ sol ileri geri için değişik bir uyarı bulunabilir. Uyarı. Mesela lazer atışı yaparız tankın alıcı kısmına ve ya tanka ateş edilir; bunu uyarı kabul eden mini tank patlatır kendisini. İnsansız uçak insansız arabadan sonra insansız canlı bomba...
 
Üst Alt