Elalem Parçacığını buldu, Biz sorumluyu bulamadık!

İsviçre Cernde, sekiz bin fizikçi ve mühendisin ortak çalışmasıyla, 10 milyar dolara mal olan hadron çarpıştırıcısında Tanrı Parçacığını bulmak için deneye başlandığı gün... Din eğitimi almadığı halde din adamı olan mollaların devletimize kadrolu imam yapılacağı açıklanmıştı.
*
İsviçre Cernde, Tanrı Parçacığının bulunduğu hafta... İsviçre Berne, AKP milletvekili adayının, yabancı dil bilmediği halde, büyükelçilik basın ataşesi olarak atandığı, e yabancı dil lazım olduğu için tercüman tutulduğu, eşinin de aynı büyükelçiliğe hafize olarak atandığı ortaya çıktı.
*
İsviçre Cerndeki küresel çalışmaya, Türk bilimi adına katkı koyan Profesör Engin Arık, teee 2007de Ispartada düşen uçakta hayatını kaybetti. Pisi pisine can veren 57 yurttaşımız arasında, Engin Arıkla birlikte beş değerli biliminsanımız daha vardı; Profesör Fatma Boydağ, Doçent İskender Hikmet, öğretim üyeleri Özgen Berkol Doğan, Engin Abat, Mustafa Fidan... Ulusal Türk Hızlandırıcı Merkezinin çalıştayına katılmak üzere Ispartaya gidiyorlardı.
*
Hızlandırıcı öyle mi?
*
5 sene geçti kardeşim...
6ncı seneye girdik.
Mahkeme devam ediyor.
Hâlâ...
Bilirkişi raporu bekleniyor.
*
El alem...
Tanrı Parçacığını buldu.
Biz henüz, sorumluyu...
Allahın kulunu bulamadık!

Yılmaz ÖZDİL
yozdil@hurriyet.com.tr
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt