• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

El ve ayak titremesi için bitkisel çözümler

Okunuyor :
El ve ayak titremesi için bitkisel çözümler

simqe

Kıdemli
Üye
El ve ayak titremelerine daha ziyade nörolojik bir vaka olarak bakılır. Bunda ruhi bir takım sebeplerin yanı sıra, sinir zafiyeti, alkol ve diğer bağımlıkkların da önemli etkisi vardır.

Doktora başvurmalısınız fakat bir takım bitkisel tedavilerde size yardımcı olacaktır.

* 50 gr. üzerlik tohumu ile 50 gr. çörekotu toz haline getirildikten sonra bir kilo balla karıştırılarak macun kıv***** sokulur. Günde üç defa birer tatlı kaşığı yenir.
* Kaynamakta olan bir litre suya, 35 gr. karabaş otu ile 35 gr. oğul otu konur. Kısık alevde beş dakika demlenir, sonra süzülür. Balla tatlandırılarak sabah, öğle, akşam ve gece yatarken birer bardak içilir.
* 40 gr. üzerlikle 40 gr. kişniş toz haline getirildikten sonra bir kilo balla karıştırılarak macun kıv***** sokulur. Günde üç defa birer tatlı kaşığı yenir.
* 25 gr. ginsenk köküyle 20 gr. hardal tohumu toz haline getirildikten sonra yarım kilo balla karıştırılarak macun kıv***** sokulur. Günde üç defa birer kaşık yenir.
* 15 gr. akırıkarha, 15gr. beyaz çöpleme, 15 gr. şeytan tersi, 30 gr. karanfil, 23 gr. kadıhindi, 23 gr. zahter, 15 gr. karabiber, 30 gr.tarçın, 15 gr. safran, 40 gr. kantaron, 40 gr. karabaş otu, 15 gr. katran kopuğu ile bir kilo bal, bilenderde iyice karıştırılarak macun haline getirilir. Aç karna, günde üç defa birer tatlı kaşığı yenir.
* Eşit miktarlarda fındık, ceviz, Antepfıstığı, çam fıstığı, kuru üzüm ve hurma alınır, üzerine macun haline gelinceye kadar bal ilave edilir. Aç karna günde üç defa birer kaşık yenir.

derleme
 

Ala Nur

Amatör
Üye
Tansiyonla ilgili bir sorunda olabilir, Tansiyon ölçülmeli ve yüksekse tansiyon düşürücü bitkiler kullanılmalı. Düşükse adaçayı, ısırgan veya mersin yaprağı çay şeklinde içince iyi geliyor.

NOT: Bitki reklamı yapmıyorum, satıcı falanda değilim.
 
Üst Alt