• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

El Laberinto del Fauno

• Konbuyu başlatan suhran
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 1
  • Görüntüleme 1K

Okunuyor :
El Laberinto del Fauno

suhran

Tecrübeli
Üye
[DM]x3tfdk[/DM]

El Laberinto del Fauno

Yönetmen : Guillermo Del Toro
Yapım : 2006 - Meksika, İspanya
Tür : Dram, savaş, fantastik, gerilim
Süre :1 saat 59 dk

suhran

Tecrübeli
Üye
Del Toro deyince şöyle bir dururum. Kamera, bu adamın kullanması için icat edilmiş diye bir iddiada bulunabilirim, nesine istenirse varım :) Bu film ‘Aha, film için adam vurmuşlar!’ ekstrasıyla hatırladığım film. Adam öyle gerçek vuruldu ki, arkadaş öyle çığlık atınca hiçbirimiz aykırı tepki vermedik. Hakikaten adam vurulmuştu… Dedim, işte ikinci Brondan Lee vakası :) Bir çok sahnede de vurulma, kesme, dikme fiilleri hakkıyla icra edilmiş, tüm kalbimle kutluyorum :)
Kişisel algılayışa, gerçekliğe yer verirken oldukça cömert davranıyor del Toro. Bazı izleyiciler bu sebeple, öz fikirle, filmin ortasına oturmuş savaş, çatışma gerçeklerinin yeterince uyuşmadığını, çok doğal işlenen savaş gerçeğinin, bu tarz bir fantastizmle örtüşmeyeceği anlamında yorumlar yapmışlar. O sahneler gerçek miydi yoksa hayal miydi türünde sorgular çok yersiz, herkes kendi payına düşeni seçer sonuçta. Del Toro, içimizdeki kendi kurallarımızla şekillenen dünyanın, dıştaki ortak kurallarla işleyen olaylarla bağlantısını, bazen acımasız, bazen sevecen, ama mutlaka mecazi bir havayla sergilemiş… Acı hissetmiştim ama içinden mutluluk sızıyordu… Bence mükemmeldi. Müzikleri özellikle güzeldi…

Üst Alt