• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

el çırpması veya sesle on/off

süvari

Amatör
Üye
el çırpması veya ses ile röle çekili kalır ikinci uyarıda röle bırakılır kontrol mesafesi sesin şiddetine göre 20 metreye kedar çıkabilir 8-15 dc volt arası çalışır(ideali 9 volttur) bu devre ile ses kontrollü bir çok uygulama yapılabilir.

mazleme listesi

R1=R10=R17-47 kΩ1/4 wat (çeyrek wat)
R2=R19- 4,7 KΩ
R3=R7-1 mΩ
R4=100Ω
R5=R6=R15=R16=R18-10kΩ
R8=15KΩ
R9=R13=R14-1KΩ
R11=6,8KΩ
D1-D2-D3-D4-1N4148
C1-C2-C3=100 NF
E1-10 цf
E2-E3=1цf(veya0,47цf)
E4=100цF
T1=T2=T4=T5=T6-BC 547
T3=BC 556(558)
seramik mikrofon
röle 9v dc
terminal konnektör ikili
1 adet led (renk isteğe bağlı)
PCB K-21
trimpot=1 mΩ

Buda ikincisi

büşra123

Acemi
Üye
daha ayrıntılı bilgi verebilir misin bu devre ile ilgili? yapımı fln?

orkuorkun

Kıdemli
Üye
bu devre eger yapilirsa alkis ile :alkis: evinizdeki lambayi yakip
:alkis: alkis ile sondurebilirsiniz boylece lamba yakmak icin dugmeye basmak zorunda kalmazssiniz.

devre anlik kuvvetli sesle bir lamba dugmesini acip kapama isine yarar 1 alkista acilir 1 alkista kapanir

ancak bunun kotu tarafi vardir tiz ve kuvvetli seslerde lambaniz siz olmasaniz da acilip kapanabilir. yada bir ufaklik boyle calistigini bilirse lambanizla dalga gecebilir.

bir ayari vardir eger bu ayar saglanirsa devre basarili olur. daha once denemistim ve kullanmistim

ne yazikki benim eve gelen hanimin arkadaslarinin ufakliklari cikinca devamli alkislamaya basladilar

devreyi soktuk birde hanim alisamadi:icon_idea: dugmesiz olmuyo deyince geri taktik.
bircok alanda uygulanabilir

D€NiZ

Kıdemli
Üye
Alkışsız olanlarından kullanın..Sizi görünce yansın.O en güzeli , özellikle eliniz doluyken servis yaparken....Ayarlı olduğu için gündüz de yanmıyor.Ama bunuda her gelip geçerken yanıyor canım ne bu böyle diye istemeyenler için çözüm değil sanırım:)

haykiriş

Acemi
Üye
bu lısteyı aldık desek bunu nasıl yapacagız .. kusura bakmayın bılgım az ama boyle seylerle ugrasmak ıstıyorum .. o fotolara baktım hıcbırsey anlamadım .. yardımcı olursanız sevınırım

orkuorkun

Kıdemli
Üye
biraz elektronik bilginiz olmai gerekir.

Utuyle baskili devre yapimi gibi videolar bakarsaniz youtobe gibi sitelerde

iki fotografi da yazicinizdan cikarirsaniz olur. Demir 3 diye satilan asit ve bakirli petrinakx ayrica bir mini matakaba ihtiyaciniz var ayrica lehim havya seti
bunlar sizin elektronik malzeme alacaginiz yerlerde var kaziklanmayin toplu alin

Son düzenleme:

monalos

Acemi
Üye
arkadaşlar devrede lamba şeklinin alındaki neyin baglantıısı dır acaba

furkanqooldaq

Acemi
Üye
devrede 18 direnç sembolü var ..ama 17 direnç ismi verilmiş..birinin değeri yazılmamış mı yoksa devre yanlış mı...

sumeyrademirci

Acemi
Üye
çok harika bir şey olmuş devre tasarımı size mi ait çok akıllıca biz hep filmlerde görüyorduk bunları

Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Resimler gozukmuyor yeniden yuklermisiniz

karafetva

Tecrübeli
Üye
dogangunes' Alıntı:
Sayın Aminim konu bizim kısmın konusu . Uygun bir zamanda elektronik kısmını da mühendislik kısmına eklemek gerekiyor anlaşılan.

Üst Alt