• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

'Ekonomik kriz ilahi ikaz'

  • Konbuyu başlatan güney
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 4
  • Görüntüleme 1K

Okunuyor :
'Ekonomik kriz ilahi ikaz'

G

güney

Ziyaretci
Üniversitelerin önünde dağıtılan dergide Risale-i Nur’dan alıntılar yapılıyor.Saidi Nursi’nin resimlerinin bulunduğu ek, üniversite öğrencilerinin genellikle okula gidiş ve gelişlerde kullandıkları metro istasyonlarına bırakıldı.

Başkentteki bazı üniversitelerin önünde Nur cemaatine yakın bir yayın organının eki öğrencilere bedava olarak dağıtıldı. “İlahi İkaz: Kriz” başlığıyla dağıtılan ekte tüm dünyayı etkisi altında alan ekonomik krizin nedeninin ilahi bir uyarı olduğu savunulurken, Saidi Nursi’nin “Risale-i Nur” adlı kitabından alıntılar yapılıyor.

Nur cemaatinin bir kolunun yayın organı olan “Yeni Asya” gazetesi tarafından basılan ek, önceki gün başketteki üniversitelerin önünde bedava olarak dağıtıldı. “İlahi İkaz: Kriz” başlığıyla yayımlanan ekte Saidi Nursi’nin Risale-i Nur’undan alıntılar yapılarak ekonomik kriz anlatıldı. Ankara ve Gazi üniversitelerinin anayerleşkelerinin bulunduğu Beştepe’deki metro duraklarında ve yerleşkelerin önünde dağıtılan yayın organında tüm dünyayı etkisi altına alan ekonomik krizin “ilahi bir ikaz” olduğu ileri sürüldü.

Saidi Nursi’nin pek çok farklı resminin bulunduğu ek, üniversite öğrencilerinin genellikle okula gidiş ve gelişlerde kullandıkları metro istasyonlarının yanı sıra bazı otobüs duraklarına da bırakıldı. Ankaray görevlilerinin metro istasyonuna bırakılan binlerce ek karşısında herhangi bir işlem yapmaması dikkat çekerken, eklerin üniversite öğrencilerinin okuldan çıkış saatlerinde kimler tarafından metroya bırakıldığı da belirlenemedi.

24 sayfadan oluşan ekin büyük bir bülümü Risale-i Nur’dan yapılan alıntılara ayrılırken, Nur cemaatinin önde gelen isimlerinden ve Said Nursi’nin öğrencilerinden olan Mustafa Sungur, Abdullah Yeğin ve Mehmet Fırıncı ile yapılan söyleşilere de yer verildi.

Söyleşilerde ve alıntılarda ekonomik krizin nedenlerinin anlaşılması ve krizden kurtulmanın İktisat Risalesi’nde olduğu savunuldu. Ekin sunum yazısında ise dünyanın merkez üssü ABD olan bir ekonomik kriz depremiyle sarsıldığı belirtildi.

Kaynak:Mahmut Lıcalı/Cumhuriyet

İlahi İkazı dikkate alın ....
Teğet geçen bir şeylar vardı hatırladığım kadarıyla arada bir çelişki var sanki ....
Bir yanda teğet geçen, bir yanda ilahi ikaz...
siz anlayabildiniz mi?
 

sempatikman

Tecrübeli
Üye
tabi dümdüz eder cari açığı herzaman açık tutarsan olacağı bu ama genede şunu düşünürüm kötünün en iyisi şu an ki acaba tansu çiller yada ecevitli bir hükümet olsaydı ne olacaktı sorusuda aklıma gelmemiş değil
 
G

güney

Ziyaretci
tabi dümdüz eder cari açığı herzaman açık tutarsan olacağı bu ama genede şunu düşünürüm kötünün en iyisi şu an ki acaba tansu çiller yada ecevitli bir hükümet olsaydı ne olacaktı sorusuda aklıma gelmemiş değil
Hep bu değilmidir "kötünün iyisi" diyerek düştüğümüz haller..
neden iyiyi isteyemeyiz
neden hep şükrederiz beğenmediğimiz halde halimize...
Gidenlere değil yeniden getirebileceklerinize bakın....Varsa eğer....
 
Tüm sayfalar yüklendi.
Reklam amaçlı yazı ve link içeren yorumlar onaylanmaz.
Üst Alt