• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Ekilen saç ne zaman büyür? Saç ekiminde büyüme evreleri

Okunuyor :
Ekilen saç ne zaman büyür? Saç ekiminde büyüme evreleri

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
saç ekimi 4 ay sonra , ekilen saçlar ne zaman çıkar , ekilen saçlar ne zaman kalınlaşır , saç ekimi 6 ay sonrası , tepe bölgesine ekilen saçlar ne zaman çıkar , ekilen saçların hepsi çıkarmı

Saç ekimi işlemi yaptırdıktan sonra ekilen saçların ne zaman büyüyeceği en çok merak edilen konudur. İşte saç ekimi sonrası saçın hafta hafta büyüme süreci "Ekilen Saçların Büyüme Evreleri"

Saç Ekimi Sonrası Büyüme

1-6 Gün Sonra: Saç köklerinin alındığı donör bölgede ve saçın ekildiği bölgede minik minik pembemsi şekilde kabuklar oluşur.

7 -10 Gün Sonra: Saçların alındığı bölgede ve ekim yapılan alanda kabuklar dökülür. Ekimi yapılan saçlar kirli sakal benzeri bir görüntü ile ortaya çıkar.

2- 3 Ay Sonra:
Ekilen bölgedeki saçlar yavaş yavaş çıkmaya başlar. Saçın çıkması ile beklenen kaşıntı ya da sivilce oluşabilir. Bu normal bir süreçtir. Her hangi bir endişe durumunda, doktorunuza danışabilirsiniz.

4-6 Ay Sonra: Ekilen bölgedeki saç kökleri, %70 oranında çıkmasını tamamlar. Bu dönemde çıkan saçlarına yön verilmelidir.

7-10 Ay Sonra:
Ekilen bölgedeki saçlar çıkmasını tamamlar. 5-6 cm uzunluğa erişir ve ekilen saçlar kalınlaşma evresine girer.

1 Yıl Sonra:
Saç ekiminden sonra geçen 1 yıl içerisinde sonucu net şekilde görebilirsiniz. Saçların kalınlaşma evresi tamamlanır.
Bu aşamadan sonra saçınızı istediğiniz şekilde kestirebilir, boyatabilir, uzatabilir fön çektirebilirsiniz. Saç ekimi yapılan bölgeye özel bakım yaptırmanıza gerek yoktur gerek yoktur.
 
Üst Alt