Ekilen Saç Ne Kadar Uzar?

Ekilen Saç Ne Kadar Uzar?

Ekilen saçlar ne zaman çıkar sorusunun yanında en çok merak edilen diğer bir soru da ekilen saç ne kadar uzar? sorusudur.

Ekilen saçlar sizin kendi saçlarınızdır ve saç ekimi sonrası 1 senelik sürecin sonunda tamamen doğal yapılarına kavuşmaktadır. Ekilen saçlar 1 senelik sürecin sonrasında sizin kendi saçlarınız gibi doğal bir uzama sürecine girer ve ayda ortalama 1-2 cm uzamaya başlarlar. Burada dikkat edilmesi gereken tek konu saç ekimi operasyonunda donör bölge olarak nerenin kullanıldığıdır çünkü vücudumuzdaki tüm saç kökleri kafa bölgemizdeki saçlarımızla aynı yapıda değildir ve aynı büyüme hızına sahip değildir.

Günümüzde saç ekimlerinin %90'ı ense bölgesindeki normal saç köklerinden yapılmaktadır ve ense bölgesinden alınarak ekilen saçlarınız 1 senenin sonunda sizin doğal saçlarınızla birlikte uzamaya başlar

Fakat saç ekimi operasyonlarında donör bölge olarak göğüs, kol, sırt, ya da bacak bölgesi gibi 2. derece donör bölgeler kullanıldıysa, bu bölgelerden alınarak kafa bölgenize ekilen saç kökleri kendi yapılarını koruyacağı için saçlarınızla aynı şekilde uzamaz.
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt