Eğitim ve din'in ilişkisi;

selam ederim;

din denince akıla ilk gelen nedir? sinem kobalın paylaşımı oldukça tepki toplamış sosyal medyada. çocuklarımıza iyi bir eğitim vermemiz gerektiğini vurgulamış ve tv lerde hikayeler anlatan din adamlarına ve onlara soru soranların saçmalıklarına atıfta bulunmuş. haber olmuş elbette sonucunda fakat paylaşımını içten ve samimi duygularla yaptığı belli oluyor. her nekadar tepki toplayıp paylaşımını silsede gazetelerde yayınlanan habere yapılan yorumlar oldukça destekleyici görünüyor.silmeseydi daha doğruydu bence düşüncelerini. insanlar vicdanen söylemek istedikleri düşüncelerini özgürce paylaşabilmeli. ben kendisini paylaştığı düşüncelerinden dolayı kutluyorum.

din'i yada herhangi bir düşünceyi fikiri inanışı hakkıyla icra edebilmek için eğitim en önemli araçtır. bir takım inanışlar tek başına sonuca yada mutluluğa huzura ulaşamaz, anlayıp icra etmek muhim bir adımdır. anlamak için önce sorgulamak gerekir sonrada konu hakkında bilgi edinmek egitim almak.

neredeyse yemek tarifini kutsal kitaplarda arayacaklar fakat her işin icrası ulu Allahın yaratıp insanlara sunduğu farklı ilimlerle mümkündür. unutmayalımki kur'an a bakıp hala dünyanın düz olduğunu savunup paylaşan din adamları vardır. ulu Allahın her ilimi bilimi kıymetlidir, elbette insanlık ilmi olan islamiyet hepsinin üzerindedir çünkü insan birbirine karşı ve tabiata karşı sorumludur uğraştığı her ilimde. islamın muhim olması aklımıza gelen her soruyu onda arayacağız manasına gelmez. bu yanlış inanış islamı içinden çıkılamaz bir duruma getirmiştir. yaşananlara bakarsanız tanımı dahi yapılamayacak durumdadır.
haberturk.com
 
Üst Alt