• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Ebediyete Hasret Birkaç Satır Cümle

  • Konbuyu başlatan blueice
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 1
  • Görüntüleme 1K

Okunuyor :
Ebediyete Hasret Birkaç Satır Cümle

B

blueice

Ziyaretci
Güneş bir sevgili gibi ısıtıyor içimi. Bir martının suya değen ayakları gibi vuruyor yüzüme ışığını; bir görünüyor bir görünmüyor. Aylardan Nisan. Gemiler daha hızlı geçiyor; ömrüm gibi Takvime baktığımda biraz daha eskidiğimi fark ediyorum. Yorulduğum aşikâr. Balıklar gibi ürkeğim. Ama atılan her oltayı yem sanmıyorum.

Her sabah hep aynı zil sesiyle uyanıyorum. Beni uyandıran şuh bir ses yok. Kahvaltıda ise hep aynı mönü. Peynir, zeytin, ekmek Çay yok. Yerine bazen şeftali, bazen de vişne suyu. Masanın üzerine gazete seriyorum. Kolay oluyor; kahvaltı bitince katlayıp atıyorum. Gazetedeki eski haberleri okuyorum. Güzel haber yok. Bilgisayarımı açıp maillerimi okuyorum. Haber bültenleri, davetler, talepler, şikâyetler Bir sabah ve her sabah günaydın yazan birisi yok. Telefonum çalıyor. 5 dakika sonra ararım dediğim annem 3 gün sonra sitem ve hüzünle nasıl olduğumu soruyor. İyi olduğumu söylüyorum ama anlıyorum ki bende vefa yok.

Ömrüm kan kaybediyor. İçim bir okyanusun coşuşu gibi dalgalı Duyduğum en güzel ses her dalışımda beni kendime getiren vapur sireni. Herkes yalnız kalmayı özleyedursun ben kalabalığın içerisinde bile hep yalnız kalıyorum. Karşı komşumu tanımıyorum. Yere düşen kalemimi hep kendim alıyorum. Çalan her kapıya koşuyorum. Yemeği hep tek kişilik masalarda yiyorum. Çift kişilik davetlere tek başıma gidiyorum. Özlemiyorum. Beklemiyorum. Çağırmıyorum. Beklenmeyenlere selam olsun; ben anmıyorum, hatırlıyorum.

Bugünlerde beni en çok pencereme konan güvercinler sevindiriyor. Sevindiren başka da bir şey yok zaten. Siz'le başlayıp Siz'le bitiriyorum cümlelerimi. Sen'leştiremiyorum hayatı. Resmiyet hayatımın düsturu oldu. Nereye baktığım fark etmiyor. Gördüğüm hep aynı.

Günler önsözsüz geçiyor. Saatler anında ve sürpriz yaşanıyor. Bana her şey uzun bir hikâyenin kısa ve sıkıcı özeti gibi geliyor.

Bir yerlerde bir yıldız kayıyor. Dilekler tutuluyor. Tutuluyor tutulmasına da dilekler hiç değişmiyor. Herkes başlangıçtan dem vuruyor. Sonu kimse düşünmek bile istemiyor. Oysa her rüya bir sonla bitiyor ve gerçek hayat o sonla başlıyor.

Bir rüya daha bu cümlelerle sona eriyor ve bu son beni ebediyete ulaştırıyor

Muaz Kalaycı
 

shgiptare

Kıdemli
Üye
Beklenmeyenlere selam olsun; ben anmıyorum, hatırlıyorum.

yalnızlık hiç bukadar güzel anlatılmadı :alkis::alkis:teşekkür ederiz içine aldı bizleri satırlar :alkis::alkis:
yalnızlık ;O dokunduğuna sabrı getirir, dokunamadığına özlem…

Gece, günün sabrını ölçecek...
 
Üst Alt