Düz vites mi Otomatik vites mi otomobil iyidir?

Manuel mi Otomatik vites mi araba alınır?

• Kullanılan toplam oy
    4
Kullanmakta olduğunuz aracı değiştirseniz veya yeni araç alıyor olsanız hangi vites türünü tercih ederdiniz?

selam ederim;

cümle bi garip olmuş araç almak için, araç satmak zorundayız gibi bişey çıkıyor ortaya.

performans isteyen düz kullanır, yoğun trafikde otomatik. yol durumuna göre değişir.

Otomatik vitesli araçların düz vites araçlara göre performansının daha düşük olup olmayacağı Otomatik vites arabaların piyasaya çıktığından beri tartışılan konulardan biri

Uzmanlara göre ise böyle bir şey söz konusu değil. Eğer trafikte otomobilin yerine ve hızına göre daha düşük viteste gitmesi gerektiğini düşünüyorsanız otomatik vites sistemi zaten sürücülere böyle bir kolaylık tanımakta.

Aksiyon dolu bir sürüş istiyorsanız ve geçmişte düz vitese alışmışsanız düz vitesi veya otomatik vitesi manuel kullanmayı tercih edebilirsiniz.

selam ederim;

eskiden otomatik vites araçlar çok yakıt harcıyordu sanıyorum %3-4 civarı , ve araç arızalandığında çekme sorunu vardı. otomatik vitesin karmaşık dijital olan motor, defransiyel güç ve aktarım değerlerini ayarlamak her ustanın harcı değildi. günümüzde bu sorunlar ortadan kalkmış durumda. elbette otomobili keyif için sürenlere tavsiyem düz vites, fakat otomatik vitesin kolaylığı şehir içi trafiğinde özellikle istanbulda tatışılmaz bir üstünlük.

25 yıldır araç sürüyorum her ikisinide uzun süre kullandım. araç kullanmak işiminde parçası olduğundan belkide 1 milyon km den fazla yol yapmışımdır diye düşünüyorum. düz vites araç süren şöförün karekterislik sürüşü, otomatikde aracın yapısına bağlı sürüş gerçekleşiyor. gelecekte vites, dişli, aktarma olacağını düşünmüyorum araçlarda. itme gücü bir sistem araçlar yol alacak. sonrasında ise araba diye birşey kalmayacak insanlar şahsi küçük araçlarla havadan yol alacaklar. bu günlerimiz oldukça çağ dışı kalacak sanırım. çünkü teknolojinin ivmesi çok yüksek, yeni buluşlar bir başka buluşa zemin hazırlıyor. karbüratörlü motorlar zaten tarih olmuş durumda.