"Duymak istemeyen kadar kötü sağır yoktur."

Bir İtalyan atasözü derki; "Duymak istemeyen kadar kötü sağır yoktur." Gerçektende bu tarz insanlar sağır mıdır?

İşine gelmeyeni duymak istemeyen kişiler vardır. Bunların kulakları ile beyinleri arasında bir süzgeç vardır. Bu süzgeci sadece kendileri açısından faydalı olabilecek sesler geçebilir. Diğer sesler boşalatım sistemine gönderilir ve burası vasıtasıyla dinlenir. Bu yüzden 'sen beni nerenle dinliyon' tabiri de çıkmıştır... :)

İşine gelmeyeni duymak istemeyen kişiler vardır. Bunların kulakları ile beyinleri arasında bir süzgeç vardır. Bu süzgeci sadece kendileri açısından faydalı olabilecek sesler geçebilir. Diğer sesler boşalatım sistemine gönderilir ve burası vasıtasıyla dinlenir. Bu yüzden 'sen beni nerenle dinliyon' tabiri de çıkmıştır... :)

Muhteşem bir açıklama @tntcool dediğin gibi boşaltım sistemiyle hareket eden,dinleyen,anlayan,farklı anlamlar çıkaran,uyduran birine neyi anlatıcaksın..

Görmek istemeyen göze ne göstereyim
duymak istemeyen kulaga ne soyleyeyim daha..

İ

İNCİ

Ziyaretci
Supermeydan forumda isimsiz laf sokuşturmalar ne zaman bitecek acaba? Boşaltım sistemiyle hareket eden, duymayan, görmeyen kimmiş bu forumda açık ve net yazında bizde öğrenelim. Eğer ki bu forumdan biri değilse o zaman bu laf sokuşturmalar niye?

Böylelerini kendi haline bırak Doğangüneş

Tntcool, sözüm size değil bilesiniz.

Supermeydan forumda isimsiz laf sokuşturmalar ne zaman bitecek acaba? Boşaltım sistemiyle hareket eden, duymayan, görmeyen kimmiş bu forumda açık ve net yazında bizde öğrenelim. Eğer ki bu forumdan biri değilse o zaman bu laf sokuşturmalar niye?

Tntcool, sözüm size değil bilesiniz.

Ne alaka şimdi [MENTION=129335]İNCİ[/MENTION] her açılan konunun birinemi hitap etmesi gerekiyor konu:Bir İtalyan atasözü derki; "Duymak istemeyen kadar kötü sağır yoktur." Gerçektende bu tarz insanlar sağır mıdır?

Konuyu başka mecralara lütfen çekmeyin!

Üst Alt