• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Düşünce Gücüyle Kilo Verin!

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 1K

Okunuyor :
Düşünce Gücüyle Kilo Verin!

mopsy

Emektar
Üye
Bedeninizde yaratmak istediğiniz değişim için, öncelikle düşünce yapınızı değiştirmeniz gerekiyor. Mizacınız kilo almanıza neden olabilir!

Olması gereken kilonun %20 üzerinde olan kişi, şişman tanımlamasına girer. Bazı şişman kişilerin duygusal sorunları vardır. Kişinin kendi vücudundan nefret etmesi bu sorunlardan biridir.

Atıştırmak, karbonhidratların yarattığı duygusal değişikliklerle ilgilidir. Sürekli karbonhidrat ağırlıklı beslendiğinde kişi daha az depresif, daha [Kalpleri topla, 2 milyon TL bonusu kaçırma!] az yorgun ve daha canlı olmaktadır. Bu durum, karbonhidratın vücuda getirdiği kalori ile ilgilidir.

Şişman kişiler, oral-ağız döneminde kalmışlardır. Duygularını emme, çiğneme ve ısırma davranışları üzerinden tatmin ederler. Aşırı iyimser ya da kötümser olabilirler. İddialıdırlar. Her an bir iş peşindedirler. Tahammülsüz ve tez canlıdırlar. Bağımlı kişilik özelliklerine yatkın göstergeleri vardır.

Kilo azaltma sürecinde, eğer kişinin motivasyonu yoksa, sonuç başarılı olmaz. Bu yüzden, önce kişinin motive edilmesi ve sonra diyete sokulması gerekir.

Çoğu şişman kişi geceleri yemek yer. Buna eşlik eden ise, uykusuzluk ve sabah yemek yememektir. Bunlar bazı stres dönemlerinde daha atan durumlardır.

Şişmanlıktan [Kalpleri topla, 2 milyon TL bonusu kaçırma!] kurtulmak için, önce kişinin kendisi aşırı yeme davranışı içinde bulunduğunu fark etmelidir. Ayrıca, kilo vermek konusunda sahip oldukları negatif düşüncelerden kurtulmaları gerekir. Olumsuz düşünceler yerine daha olumlu, iyimser düşüncelere sahip olmaları gerekir.

Psikolojik olarak, kişilerin karşılaştıkları olaylara duydukları üzüntü, gerginlik gibi hisler sonucu, aşırı yemeye bağlılık ortaya çıkar. Bir aile üyesinin kaybı, ayrılık, yalnızlık korkusu gibi duygular, kilo artışına neden olur.

Bu kişiler, genellikle kolay kolay ortaya çıkarmazlar. İçlerinde yaşadıkları hisleri dışarıya vurmamak, onları depresif biri yaparken, aşırı yemeğe de zorlar. Bu kişiler, ağır diyetlerle kilo verseler [Kalpleri topla, 2 milyon TL bonusu kaçırma!] bile, içlerindeki duyguları dışarı vurmayı öğrenmedikleri sürece kısa sürede yeniden kilo alırlar.

kadin.tr.msn.com
 
Üst Alt