• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Dünyanın sonunu getirebilecek tehlikeler

Okunuyor :
Dünyanın sonunu getirebilecek tehlikeler

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Almanya'nın önde gelen iklim uzmanlarından Hans Joachim Schellnhuber, gezegenimizi tehdit eden yedi büyük tehlikeyi sıraladı.

Schellnhuber'e göre, yakın gelecekte insanlığı bekleyen en önemli riskler şunlar;

Deniz suyu seviyesinin yükselmesi
Uydu ölçümleri deniz suyu seviyelerinin, geçtiğimiz 15 yılda yıllık 3.4 milimetre yükseldiğini gösteriyor. Bu değer, öngörülerin çok üzerinde!
Bu hızlı yükselmenin sebebi buzulların çok hızlı bir şekilde erimesi. İçinde bulunduğumuz yüzyılda deniz suyu seviyelerinin bir metreden fazla yükseleceği tahmin ediliyor. En kötü senaryo olan iki derecelik ısınma sözkonusu olursa, bu yükselik iki metreye ulaşabilir.
Deniz kıyısındaki bütün yerleşim bölgelerinin bu durumdan etkilenecek olması, geri dönüşü olmayan yıkıma yol açabilir.

Sıradışı hava koşulları
Yoğun yağışlar ve aşırı sıcaklıklar iklim değişikliklerinin de etkisiyle katlanacak ve fırtınalar çok daha ölümcül hale gelecek. Hortumların Avrupa'ya kadar uzanması bekleniyor.

Ekonomik krizler
En son tahminlere göre, sahil şeridinde yer alan şehirlerin korunması için, 2050 yılına geldiğimizde deniz suyu seviyelerinin sadece yarım metrelik yükselişi 28 trilyon Dolar'a (yaklaşık 42 trilyon Lira) malolacak. Hazmedilmesi zor bir rakam!

Canlı türlerinin yokolması
Uluslararası İklim Değişikliği Paneli'nin öngörülerince, küresel ısıma, dünya üzerindeki canlı türlerinin %40-70'ini yok edecek!

İçme sularının tükenmesi
Buzulların erimesi sebebiyle, bir çok farklı bölgede su kıtlıkları yaşanacak. Tibet ve Bolivya'nın dağlık bölgeleri bu etkileri yaşamaya başladı bile!

İklimimizdeki geçişler ve kırılma noktaları
Küresel ısınma sonucunda, geri dönülemez uzun vadeli tehlikeler başgösterecek. Bu tehlikeler iklim değişikliğini şiddetlendirecek. En büyük tehlike, Siberya ve Kuzey Amerika'da yoğunlaşmış olan sera etkisinden kaynaklanacak. İnsanların çevreye verdikleri zararlar arttıkça ortaya çıkan gazlar, iklim değişikliğini tam hızına ulaştıracak.(haber3)
 

orkuorkun

Kıdemli
Üye
Nüfus artışı bence Dünyanın en tehlikeli şeyidir.
Ülkeler stratejileri gereği nüfus arttıkça çoğunluk büyüklük stratejisi içindeler.
Dünyadaki kaynaklar İnsanlara yetmemektedir. Nüfus arttıkça insan ziyanlığı haline gelmiştir. Kaynaklar yetmediği için ,İnsanlar sunii yiyecekler,sunii şişirici bozulmayı önleyici sentetik dolgu maddeli gıdalar yemekte. ve Doğallıktan uzaklaşmaktadırlar.
Gelecekte Nüfus artışı genetiği değiştirilmiş yiyeceklerle beslenir hale gelecek.
Dünya ise İnsanların bu artışına dayanamamaktadır. Ozon tabakasının delinme sebebi de nüfus artışıdır. İnsan sayısının çok olması farbikaların daha çok talebi karşılaması demektir. Bu da gaz yayılması.
Gelecek nesiller Hem doğal hemde Kanserojen risk altında. Doğa her yaptığınız fazla çocuğu hepimizin ömründen karış karış alacaktır. O bunu alırken İnsanlık yüksek zümre daha uzun yaşamanın formülünü bulacak.

2-3 sınıf insan oluşacak uzun yaşayanlar ve kısa yaşayanlar. Ve ondan sonra makine çağına girilecek. 300-500 yıl sonraerkeklerin sperm kalitesi tamamen düşecek çocuk yapamaz duruma gelebilir. Dna dan saç kılından etten çoğalma metodları denenecek.
 
Üst Alt