Dünyanın sonu geliyor iddialarını NASA yanıtladı

İnternet, gelecek ay dinozorların neslinin tükenmesine yol açan bir göktaşının benzerinin dünyaya çarpacağı dedikodularıyla kasıp kavruluyor.

Felaket tellaları, 15-28 Eylül arası bir gün büyük bir göktaşının Porto Riko'ya çarpacağını öne sürüyor.

İngiliz The Mirror'ın haberine göre; dinozorların yok olmasına yol açan göktaşının benzeri büyüklükte bir asteroit, Atlantik boyunca yaklaşık 90 metre yüksekliğinde bir tsunamiye yol açacak ve bu, İngiltere, İspanya, Hollanda ile Amerika'nın doğu kıyılarının büyük bir kısmını yerle bir edecek. Buna göre; yaklaşık 30 milyon insan anında ölecek, toplumsal kargaşa evrene hâkim olacak ve 40 milyon insan ortadan kaybolacak.

Göktaşının Porto Riko'ya çarpacağı öne sürülüyor.

Tüm bu felaket senaryolarına NASA'dan yüreklere su serpen bir açıklama geldi. Potansiyel olarak tehlikeli olabilecek göktaşlarını inceleyen NASA uzmanı Paul Chodas, söz konusu tarihlerde bir asteroit ya da herhangi bir gök cisminin dünyayı etkilemeyeceğini açıkladı.

Son dedikoduların kaynağının Efrain Rodriguez adlı bir din adamı olduğu tahmin ediliyor. Rodriguez, yaklaşık beş yıldır kıyamet tahminlerinde net bir tarih vermese de, göktaşlarıyla ilgili birtakım kehanetlerde bulunuyor.

kaynak:hurriyet
 
Bilmem hatırlayanlar var mıdır? Uzun bir süre ünlü Marduk (hiç varolmayan) gezegeniyle ilgilenmiştik. 21 Aralık 2012 tarihinde, bu gezegen dünyaya yaklaşacak ve kıyamet kopacaktı. Aradan 2 yıl 8 ay geçti, hala ortalarda yok. Çünkü Tanrılar ve sahtekarlar, bu yalanlar sayesinde ayakta kalabilirler.

Ha kıyamet ne zaman mı kopacak?
3 Tanrı ölümü tattıklarında ve tüm gezegen bunu öğrendiğinde yer yerinden oynayacak.
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt