• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Dünyanın en uzun bacaklı kadını

Okunuyor :
Dünyanın en uzun bacaklı kadını

SMN

Tecrübeli
Üye
Dünya onu ilk tanıdığında tam 1.26'lık bacaklarıyla uzun süre adından söz ettirmişti. Dünyanın en uzun bacaklı kadını olarak rekorlar kitabına giren ünlü manken, Türkiye'nin gündemine ise bambaşka bir sebeple oturdu.

17 Eylül 1971 Çekoslavakya (şimdiki Slovakya) doğumlu, Avrupa'nın süpermodellerinden olan Adriana Karembeu, (evlenmeden önceki ismiyle Adriana Sklenarikova) 1.85'lik boyuyla dünyanın en uzun modellerinden. Dünya onu ilk tanıdığında tam 1.26'lık bacaklarıyla uzun süre gündemde durmuştu, ki bu dünyanın en uzun bacakları olarak rekorlar kitabında yer alıyor. 90'lı yıllarda Wonderbra reklamlarıyla ününe ün katmıştı. 1998 yılında ünlü futbolcu Christian Karembeu ile evlenen Adriana Sklenarikova her iki soyadını da kullanıyor. Adriana, ülkemizde de oldukça ünlü. Fakat bunun önemli bir nedeni Atatürk(Yeşilköy) Havalimanı'ındaki bikinili ve mayolu afişlerinin olaylı şekilde kaldırılmış olması !

 

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
1.96'lı boyuyla podyumların sırığı unvanına sahip model Iwona tam 1.34 metrelik bacak boyuyla da bir rekorun sahibi. Ünlü model Berlin Moda Haftası'nda Alman designer Torsten Amft'ın bikinilerini sergiledi.
 
Tüm sayfalar yüklendi.
Reklam amaçlı yazı ve link içeren yorumlar onaylanmaz.
Üst Alt