• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Dünyanın en ucuz şehirleri

• Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 2
  • Görüntüleme 5K

Okunuyor :
Dünyanın en ucuz şehirleri

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba!

Yilbasi tatilcilerine fikir olsun diye...
10. Tunus
Her yıl yapılan ankette onuncu en ucuz şehrin Tunus olduğu belirlenmiştir. Mercer danışmanlık şirketine göre birçok Afrika şehri geçen yıl daha pahalı olmuştur.

9. Chennai
Hindistan’daki Chennai (Madras), Hindistan rupisinin ABD doları karşısında önemli oranda değer kaybetmesinden sonra kayda değer oranda daha ucuz olan Yeni Delhi ve Mumbai’den daha ucuz olarak sıralanmıştır.

8. Quito
En ucuz on Orta ve Güney Amerika şehiri arasında ilk sırada yer alan Ekvador’daki Quito sekizinci en ucuz şehir olarak adlandırılmıştır.

7. Mexico City
Mexico City geçim masraflarının geçen yıla kıyasla düşmesinden sonra yedinci en ucuz şehir olarak sıralanmıştır. Birçok Avrupa para birimi dolar karşısında güç kaybettiğinden birçok Avrupa şehri 2009 değerlendirmelerinde daha ucuz olarak değerlendirilmiştir.

6. Auckland
Yeni Zelanda, Auckland’da geçim gideri bu yıl da düşmüştür. Dünyanın en ucuz altıncı şehri olarak adlandırılmıştır.

5. Wellington
Yeni Zelanda’nın kuzey adasında bulunan Wellington daha da ucuzdur. Anket adanın popüler bir tatil merkezi olarak ününü, bu değeri para karşılığında sunması durumunda kısmen açıklayabilir. Sindey’in 15. sıradan 66. sıraya kaymasıyla Avustralya şehirleri de bu yıl önemli ölçüde ucuzlamıştır.

4. Karachi
Pakistan’daki Karachi dünya şehirleri arasında dördüncü en ucuz şehirdir ve genelde 140. sırada yer almaktadır. Hala Asya’daki en az maliyetli şehirdir.

3. Asunción
Baştan üçüncü ucuz şehir Güney Amerika, Paraguay’da bulunan Asunción’dur. 2008 yılında ankette en ucuz şehir olarak belirlenmiştir.

2. Monterrey
Meksika’daki Monterrey konut, ulaşım, gıda, giysi, ev eşyaları ve eğlence gibi kalemler ölçüldüğünde bir sonraki en ucuz şehirdir.

1. Johannesburg
Son olarak Johannesburg dünyanın en ucuz şehri olarak kabul edilmiştir.
gezikolik.com

orkuorkun

Kıdemli
Üye
Bu şehirlerin çoğuna gittim Arkadaşlar.

Tunus, sfax,bizerte ,sus birçok yerini görmüştüm. o kadar ucuz sayılmaz. yani fas gibi bir ucuzluğu vardır. bana kalırsa cezayir daha ucuzdur. Tunusa avrupalı turistler gelir. Türkiyeye gelmezler Tunusa giderler. Çünkü Tunus Türkiye gibi karışık kavgası bol bir ülke değil ve sakin. Çıplaklar plajı var ama araplar giremez. Turiistik yerleri gezilecek yerleri çoktur.Türk usulü Kerhaneleri eğlence yerleri vardır ve genelde kale gibi bir yerdedir :freakedout:

Juhannesburg: Güney afrika. güney afrikanın birçok yerine gittim: ucakla da juannesburgtan thy ile istanbula uçtuk. yani biraz kaldım. Ama zaten güney afrikayı iyi bilirim. Richards bay ,cape town, Durban , birde ümit burnunun ucunda bir yere gittik.
Güney afrikanın tek ucuz şeyi sekstir. 3-5 dolar ,
birde 1 kasa 24 teneke Castle birası 6 dolardır Gece kulüpleri eğlencesi ucuzdur. Ama gündüz çıkın Hayat o kadar pahalı ki. 20 doların altında tshirt bulamazssınız - çin malı 5 tl lik saatler de 15-20 dolardan başlar. sadece eğlence ucuzdur. yiyecek içecek pahalıdır.
Seks bedavadır ama Her 100 kişiden 2-3 tanesi AIDS taşır -zehirli bir bedava - her kadın yanında kontrol kağıdı taşır Aids kan testi yaptırdım diye o kadar çoktur. Ve prezervatifleri o kadar kalındır ki Şamrel lastiği gibi. Onu takan adam herhalde bir daha ereksiyon olamaz.

Madras- vishakaphatnam (jakadamba)- bengay körfesi ve kuzeydogu hindistan ucuzdur
ama yemek yiyebilirseniz ? hijyen bulamazssınız. sadece eczanelere gidip ilaç satın alın en ucuz şey ilaçtır . Gezmek mümkün ama foto makinesi taşımak yasaktır. özel izin ve rehber ile mümkün. İpek saari ucuzdur 5 dolardan başlar naylon ipekler. incik boncuk taş,fildişi zümrüt. Eğlencesi çok iyi değildir. ama ekzotik bir düğüne katılabilirsiniz.

Karachi ucuzdur, ayakkabı deri mont
5-7 dolara deri ayakkabı alırsınız 15-20 dolara mükemmel deri montlar var 50 dolara nubuk -- hala giyiyorum 12 yıllık montu. 10 dolara almıştım
yemek hijyen zordur. ama en azından etli yemek yenilebilir. kuzu .keçi eti filan .
Çin malları türkiyeden daha ucuzdur
SADDAR center , cinnah caddesleri elektronik pazarıdır , Türk oldugunuzu söylerseniz hiçbir arap ülkesinde göremeyceğiniz dostlugu görürsünüz. Dünyada karşılıksız tek seven ülkedir. Türk oldugunuz için gurur duyabileceğiniz türkiye kalmasa bile Pakistandır.

Auckland Yeni zelanda- Refah seviyesi yüksektir, Ama çok büyük bir ucuzluk sözkonusu değil sadece alım gücü dolayısıyla türkiyeyle hemen hemen benzer fiyatlardır. Kend ürünleri biraz ucuzcadır bu normal. Yaşanabilecek -çoğu kişi için kaçma umudu olan bir ülkedir orada sadece 5 ay kalmak için çok şey verebilecek insan vardır. sunii bir cennet dubai gibi.

Üst Alt