• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Dünyanın En Tehlikeli Hayvanları

  • Konbuyu başlatan Gül@y
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Dünyanın En Tehlikeli Hayvanları

Gül@y

Kıdemli
Üye
1-Sivrisinek

Ölümcül hayvan denince aklınıza kocaman, ürkütücü bir hayvan gelmiştir. Ancak gerçekte en tehlikeli hayvanlar küçücük sivrisineklerdir. Ölümcül hastalıkları bulaştırmada çok etkili olduklarından özellikle sıtma hastalığını yayma yoluyla milyonlarca ölüme sebebiyet vermiştir.

2- Köpekbalığı

Çocukluğumuzdan beri köpek balıklarından korkmamız gerektiği öğretilmiştir. Hepimiz filmlerde gördüğümüz kanlı sahnelerden ve korkunç dişlerinden dolayı köpek balıklarından nefret etmekteyiz. Aslında köpek balıkları göründükleri kadar kötü değiller ama bu durum azılı katil oldukları gerçeğini değiştirmez.

3- Denizanası

Denizanaları ilginç ve oldukça korkunç hayvanlardır. En kocamanlarından en ufaklarına kadar hepsi ölümcül olabilir. Zehirli olanları kamçılarına dokunulduğu takdirde kişiyi felç edebilir.

4- Su Aygırı

Su aygırı en çok Afrika bölgesinde bulunur ve hem suda hem karada yaşayabilen bir hayvandır. Ağzı iki metreye kadar açılabilen su aygırları senede ortalama 100 ila 150 ölüme sebep olabilir.

5-Fil

Şirin görünüşlerine ve zekâlarına rağmen fillerin ansızın saldırıldıkları bilinir. Bazen filler 15 yıldır bakımlarını yapan hayvanat bahçesi görevlilerine bile saldırabiliyorlar. Kocaman boynuzları düşünüldüğünde fillerin nasıl saldıracaklarını hayal etmek çok da zor olmasa gerek.

6-Timsah

En çok Afrika ile Avustralya’da bulunan timsahlar çok hızlı olup insanın kemiklerini çiğneyecek güçte dişlere sahiptirler.

7- Kedigiller

Aslan, kaplan ve jaguar bu sınıfa girer. İnanılmaz hızları nedeniyle olası bir tehlike anında yakalanmanız çok kolaydır. Eğer böyle bir duruma düşerseniz koşmayın ve hayvanın gözlerinin içine bakın.

8- Akrep

Akrepler çok küçük hayvanlardır ancak zehirli ısırıkları nedeniyle çok da ölümcül olmaktadırlar.

9- Zehirli Yılanlar

450 çeşit zehirli yılan türü vardır. İnsanlar yılanlar için en iyi avdır çünkü bizdeki kan dolaşımı yılanları en iyi beslenme kaynağıdır.

10-Ayı

Ayı Yogiyi, oyuncak ayınızı düşündüğünüzde ayıların çok tehlikeli olabileceğine inanamayabilirsiniz ancak yabani hayatta ayılar kadar tehlikeli ve saldırgan çok az hayvan vardır. Senede 5 ya da 10 ölüme sebep olurlar.kaynak
 
Üst Alt