Dünyanın en iyi gizlenen 3 sırrı(coca cola-ksf ve oliver cromwell'in kafatası sırrı)

COCA COLANIN FORMÜLÜ!
Dünyanın en çok kâr eden şirketlerinden Coca Colanın formülünü ölesiye saklamasından daha doğal birşey yoktur. Birçok kola markasına rağmen hala dünyanın lideri konumundadır. İçindekileri herkes merak ediyor ama sadece bilinenlerden kabarcıklı su, yüksek oranda fruktoz mısır şurubu, kafein ve kahverengi boya maddesinin olabileceği.

KİM BİLİYOR?
Sadece dünyada 2 kişi Söylentilere göre 2 kişide formülün yarısını biliyor ve ancak birlikteyken gerçek formül ortaya çıkıyor.

Coca bitkisi hakkında bilgi
NASIL SIR OLARAK SAKLANABİLİYOR?
Formülün orjinali ve kopyaları Atlantadaki SunTrust Bankasında tutuluyor. Bu sırrın iyi saklanması için şirket SunTrust Bankasına 48.3 milyon dolar bir pay ayırmış. Coca Cola şirketinin politikaları arasında sırrı bilen 2 kişinin aynı uçaklarda seyahat etmesi yasak. Bütün bu sırra rağmen kolanın içinde coca bitkisinden bir katkı olduğu biliniyor.

KFCNİN 11 ŞİFALI OTU VE SOSU
KFC firmasının menü sırları 1930′lu yıllarında benzin istasyonu işleten Harland Sandersın müşterilerine sattığı tavuklardan geliyor. Kentucky Corbinden çıkan bir başarı hikayesi. 1936′da savaş sırasında askere katılmamasına rağmen başarılarından dolayı eyaletinden madalya bile almış. Bu alandaki başarılarını devam ettiren Sanders bir restoran zinciri kurmaya başlar ama asıl şirketin en büyük kozlarından biri 11 şifalı ot ve özel sosları olur.

Kim biliyor?
Coca Cola firmasında olduğu gibi sadece 2 yönetici bu sırrı biliyor.

Nasıl sır olarak saklanabiliyor?
KFCnin ana şirket binasında sır saklanıyor. Görevimiz Tehlikeden Tom Cruise gelse bu formülü alamayabilir çünkü çok iyi bir şekilde korunuyor. Ana üssteki güvenlik şefinin açıklamarına göre, sırrın korunduğu yerin tanımı şöyle: 2 metre kalınlığında duvarları olan bir oda, heryeri kameralarla dolu, 7/24 silahlı görevliler hazırda tutuluyor, 2 farklı anahtarı, 2 farklı PİN şifresi Evet bunlar bir tavuk için yapılıyor ama dünyanın en çok tavuk satan firması olduğu düşünülünce garip kaçmıyor.

OLİVER CROMWELLİN KAFASININ OLDUĞU YER

Oliver Cromwell 1600′lü yıllarda İngilterede monarşik yapıyı tek başına sona erdiren önemli isimlerden biri. Oliver Cromwellin doğal nedenlerden dolayı ölümünden sonra monarşik yapı tekrar kurulmuştur. Kral II. Charlesın emriyle mezarı kazılarak ölü olan Cromwellin tekrar öldürülmesi emri gelmiştir. Cesedini 12 saat ipte asılı tutan Kral Charles Cromwellin başını kestirtmişti. Daha sonra Oliver Cromwellin kellesi müze tarafından devralındı daha sonra ise bir koleksiyoncuya satıldı. Kellenin son sahibi 1957 yılında ölünce oğlu kelleyi saklamak istemedi ve gömmek için uygun bir yer aradı. Başı gömmek için 3 yıl yer arayan aile sonunda bunu gerçekleştirebildi. Şuan ise 2 kişi kellenin yerini biliyor.

Oliver Cromwell hakkında ayrıntılı bilgi

Kim biliyor?
Cambridge Üniversitesinden 2 profesör.

Nasıl sır olarak saklanabiliyor?
Mezarın üstünde bir işaret yok ama yakınlarında mezarın yönünü gösteren bir işaret var. Bu sır sadece profesörlerden profesörlere aktarılabiliyor.
 
Üst Alt