Dünya'nın en çok okunan kitapçığı

DÜNYA'NIN EN ÇOK OKUNAN KİTAPÇIĞI AVON KATALOĞU

Devlet memurlarının, özellikle bayanların ellerinde kutsal bir kitapçık geziyor yıllardır. Bu katalogla yüzler nurlanıyor, tüylenmeler gecikiyor, cemaatler kuruluyor, herkes birbirine sıkı sıkıya bağlanarak kardeşlik, ülküdaşlık sağlanıyor.
İnsanlar birbirine ürün satarak geçiniyor, gençleşiyor. Kotasını, yani zikrini tamamlayana yeni kapılar açılıyor, yeni zikirler veriyorlar, saadet yurdu olan kozmetik cennetine uçuyorsunuz.
Her ay, başka insanlara tebliğ etmek zorundasınız. Kozmetik ürünlerin kalitesinden, taksit imkânlarından bahsederek mürid topladıkça sizin ürünleriniz daha ucuza geliyor ve siz herkesten güzel oluyorsunuz?

Modern kadınlar, Avon Kataloğu okudukları kadar Kuran okusalardı, önce kendi çocukları ve erkekleri sonra da ümmet kurtulacaktı ama olmadı!
Madem bu çağın bir dili var, ben de elimden geldiği sürece “Avon Kataloğu Tefsiri” yaparak sizleri aydınlatmaya çalışacağım bilmiş olun

Bülent AKYÜREK
ihvanforum.org
 
Avon satıcısı bir bayan tanıyorum,katoloğuda her daim çantasında..satıyor çünki :))
ve bu arkadaşım ümreyi ziyaret etmiş,kuranı hatim etmiş,dini vecibelerini eksiksiz yerine getiriyor..
ama başı açık..saçları meçli,hafifde makyaj yapar..acaba Avon kataloğundanmıdır ..şimdi merak ettim doğrusu..ne dersiniz?
 
Üst Alt